.

.

4 Pors 1Gbps Gigabit Ethernet LAN Мрежна Картичка, USB 3.0 да RJ-45 Адаптер Кутија пред крајот на 1Gbps Ethernet порта ЦЕНТАР

4 Pors 1Gbps Gigabit Ethernet LAN Мрежна Картичка, USB 3.0 да RJ-45 Адаптер Кутија пред крајот на 1Gbps Ethernet порта ЦЕНТАР

DEN 3082.00
DEN 3244.32
-5 %
Количина на стоки


Карактеристики
•Интегрирана 10/100/1000 M transceiver
•Поддржува USB 3.0, 2.0 и 1.1
•Поддржува CDC-ECM
•Поддржува LPM (Линк за Менаџмент на Енергија)
•Поддржува пар swap/поларитетот/кос корекција
•Crossover Детекција Авто-Корекција
•Поддржува Разбуди На LAN и 'Real Wo W!'
•Ја поддржува моќта на звукот/линкот долу за заштеда на енергија
•Поддржува хардвер конвенцијата на правата на детето (Циклична Вишок Провери) функција
IEEE
•Подржува Full Duplex проток контрола (IEEE 802.3 x)
•Целосно во согласност со IEEE 802.3 и IEEE 802.3 u
•Поддржува IEEE 802.1 СТР Слој 2 Приоритет Кодирање
•Поддржува IEEE 802.1 П VLAN тагирање
•Поддржува IEEE 802.3 аз-2010 (EEE)
•Microsoft AOAC (Секогаш На Секогаш Поврзан)
•Поддржува 16-наместете 128-бајтен Будење Рамка на моделот точно појавување
•Поддржува линк промена се разбудам
•Поддржува Microsoft WPD (Wake Пакет Откривање)
•Поддржува Протокол Offload (ARP & NS)
•Интел CPPM (Собраа Платформа за Менаџмент на Енергија)
•Поддржува L1 со 3ms BESL (USB 2.0)
•Динамичен LTM пораки (USB 3.0)
•Поддржува U1/U2 (USB 3.0)
•Поддржува селективно го суспендира
Апликации
•USB 10/100/1000 M Ethernet на матичната Плоча, Dongle, Лаптоп, Докинг станица, или Вграден систем, Системот за Барања
•Windows Server 2003, 2012, XP, Vista, 7, 8 32 и 64 бита
•Windows Server 2008 32_bit
•Linux и Mac
•Еден достапните USB порт
Пакет Содржина
1x USB 3.0 до 4 Порти Ethernet Адаптер
1x Брз Упатство за Инсталација
1x USB3.0 Type_A ДА USB3.0 Тип-Б Кабел
1x DC 5 V/2 A адаптер

Должина на кабел:
Други
боја:
Црна
Пакет:
Yes
Производи Статус:
Акции
Број На Модел На:
CBL-USC-GIGA-001
Бренд Име:
IOCREST
Тип:
Кабел Адаптер
Брзината на трансфер:
10/100/1000 Mbps
R

Тие исто така купуваат со овој производ