.

.

Прецизност AC Струја Трансформатор Серпентина PZCT-2 100A/100mA За AC Voltmeter Ammeter

Прецизност AC Струја Трансформатор Серпентина PZCT-2 100A/100mA За AC Voltmeter Ammeter

DEN 225.12
Количина на стоки


Ова е мини сплит база на тековната трансформатор; тоа е најмалиот еден во споредба со слични производи (излез 100 MA). Целосно ограден, добри механички својства и животната средина отпор, силна напон на изолацијата на способност, безбедност и сигурност. Се користи за енергетски метар во специјални; AC напон 220 V, 380 V напојување и двете може да се примени. Карактеристики : Ова е мини сплит база на тековната трансформатор; тоа е најмалиот еден во споредба со слични производи (излез 100 MA). Дијаметар на внатрешно дупка е 16mm, точноста е ≤0.5 одделение. Користење на snap заеднички структура, тоа може да биде поставен на кабелот директно преку најлон врски. Вграден-во текст серпентина; мал и лесен, лесно да се инсталира. Целосно ограден, добри механички својства и животната средина отпор, силна напон на изолацијата на способност, безбедност и сигурност. Примена : 1. Тековната трансформатор се користи за енергетски метар во специјални; AC напон 220 V, 380 V напојување и двете може да се примени. 2. Кога ќе се утврдат енергија метар, вие не треба да се отсече моќ доколку го користите овој производ. Answer : ___________________________ Note : 1. CT основно треба да биде поврзан во серија со тест тековната јамка, средно треба да биде како за работа во кратки-коло држава. 2. Секундарната коло не е дозволено да се отвори коло, па ве молиме да не го инсталирате осигурач. Спецификации : Модел : PZCT-02 Средина температура : -40℃~+85℃ Релативната влажност : ≤ 90%(40℃) Работна фреквенција : 50 Hz~60 Hz Изолација издржливост одделение : Б одделение (130℃) Изолација отпор : >1000 MΩ нормално Dielectric сила : може да си дозволи моќ фреквенција 1000 V/1minute Пламен отпор : во Согласност со UL94-Vo одделение Внатрешна отпорност : 10Ω Мерен опсег : 0-100 A Големина : 47x31x29mm/1.85x1.22x1.14" Жица Должина : 200mm/7.87" Количина : 1 Компјутер Забелешка : ве Молиме овозможи 1-3мм грешка поради прирачник за мерење. pls бидете сигурни дека ќе не предвид пред да понуда Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот. Ви благодариме! Нема Мало Пакет Пакетот Вклучува : 1 х Моменталното Трансформатор.

Број На Модел На:
тековната трансформатор.
Температурата На Работа:
видете информации
Напон:
видете информации
Точноста Класа:
Други
Димензии:
47x31x29mm/1.85x1.22x1.14
Бренд Име:
Shanwen
DIY Материјали:
Електрични
Дисплеј Тип:
Други
R

Тие исто така купуваат со овој производ