.

.

За Canon PGI2400 PGI-2400XL мастило кертриџ за Canon MAXIFY М Б 5040/MAXIFY М Б 5340/MAXIFY јас Б 4040 MB5140/MB5440/IB4140

За Canon PGI2400 PGI-2400XL мастило кертриџ за Canon MAXIFY М Б 5040/MAXIFY М Б 5340/MAXIFY јас Б 4040 MB5140/MB5440/IB4140

DEN 1060.00
DEN 1262.40
-16 %
Количина на стоки


Refillable мастило кертриџ За Canon PGI-2400 Со Пигмент Мастило
Мастило : Целосна пигмент мастило
Модел NO : PGI-2400
Кертриџ со ЧИП Погоден за пазарот Област : - Источна Европа / Русија / Среден Исток / Африка
За употреба со(Печатач модели) :
Пакет содржина : 1 парче PGI-2400 Y Refillable мастило Кертриџ со чип 1 парче PGI-2400 M Refillable мастило Кертриџ со чип 1 парче PGI-2400 C Refillable мастило Кертриџ со чип 1 парче PGI-2400 Б.К Refillable мастило Кертриџ со чип
Купувачи Информации :
1. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето). Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката.
2. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден(оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број може да биде иста
3. Ве молиме пополнете во вашата целосна адреса за испорака, точниот број на телефон за да се обезбеди навремена испорака на нарачката
4. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Кога ќе се печати лист, боите не се точно одговара на оние прикажана на мојот екран.
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа бои на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење.
Може да се обидат да одговара на нив, но секоја програма ќе користи малку поинаков возачот и затоа секоја шема на бои е малку поинаква.
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати.
П : Зошто не сликата е печатени по refilling мојот кертриџ?
Воздухот може да биде блокирање на прскалките или нема доволно мастило за да стигнат до млазницата. Се однесуваат на инструкциите за корисникот за refilling постапка. Важно е што ќе се примени на воздушна пумпа и притиснете најмалку 3 пати додека пад на мастило достигне печати ја главата млазницата. Избришете го вишокот капки внимателно користете ткиво да се апсорбира непотребни мастило околу мастило штекер.
П : Што се компатибилни, мастило касети и зошто да се купи од нив?
На касети се сосема нови, запечатени и заградена со 3 страна на производителот. Тие ги исполнуваат или надминуваат OEM бренд касети на дел од цената.
Може да компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ?
Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати. На компатибилен касети се дизајнирани за да ја испечатите точни количини каде печатач диктира.

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
CANON
боја:
C,M,Y,K
Компатибилен Бренд:
Canon Инкџет
Број На Модел На:
PGI-2400
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Обоени:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ