.

.

Бесплатен Превозот 10Pcs 5V 2 Каналот РБС G3MB-202P 240V 2A Високо Ниво Активирањето Цврста Состојба Реле Модул Со Осигурач За Arduino

Бесплатен Превозот 10Pcs 5V 2 Каналот РБС G3MB-202P 240V 2A Високо Ниво Активирањето Цврста Состојба Реле Модул Со Осигурач За

DEN 1464.00
DEN 1540.80
-5 %
Количина на стоки

5 V 2 Каналот РБС G3 MB-202 P 240 V 2 A Високо Ниво Активирањето Цврста Состојба Реле Модул Со Осигурач За Arduino карактеристики на Производот : 1, OMRON 5 V цврста состојба реле 2 A 240 V, на излез од електричниот отпор тип осигурач 2 A. 240 V 2, големина : 55.0 мм*33.2 мм*24.0 mm (должина * ширина * висина) 3, тежина : 20g (нето тежина) 4, пакување : еден модул електростатско торба за пакување 5, текст напојување : DC 5 V ( 6, предизвика сигнал напон : Ниско ниво : 0-2.5 V државата ниско ниво реле ИСКЛУЧУВАЊЕ на Високо ниво : 3.3-5 V државните високо ниво реле НА 7, сина KF301 терминал поврзан на контрола на линија е поудобно. Напон верзија Quiescent тековниот Оперативен тековната Активирањето на напонот Потребен тековната 5 V 0m A 2 2.5 м 3.3-5 V 2m A
Високо ниво и ниско ниво :
На високо ниво активирањето се однесува на сигнал предизвикувајќи крајот (ВО) има позитивен и негативен напон, и предизвикувајќи крајот е обично активирањето поврзани со позитивниот пол на напојување, кога предизвика терминал позитивен напон или да стигнат до активирањето на напонот, реле е затворена.
Ниско ниво активирањето се однесува на сигнал предизвикувајќи напон помеѓу крајот и негативни electrode на снабдувањето со електрична енергија е ОВ, или да предизвика терминал напон е пониска од позитивна енергија напон, нисконапонски да се активира кога реле е обично на катоден на напојување и активирање крајот на активирањето конекција, реле е затворена.

Заштита На Функција:
Запечатени
Теорија:
цврста состојба реле
is_customized:
Yes
Извор На Енергија:
DC
Број На Модел На:
G3MB-202P Солидна Реле
Контакт Оптоварување:
Ниска Моќност
Напон:
5V
Употреба:
Општа Намена
R

Тие исто така купуваат со овој производ