.

.

1200m далечински куче обука јака електричен шок безжична невидливи куче ограда милениче задржување систем со 3 електрични куче јаки

1200m далечински куче обука јака електричен шок безжична невидливи куче ограда милениче задржување систем со 3 електрични куче

DEN 8975.52
Количина на стоки

Потоа, да се Примаат Јака да се врати во нормала шок корекција . Добиете јака запре шок автоматски кога домашни миленици се залепи
во корекција зона повеќе од 10 секунди . "Зуи" звук активира со посебен копчето
5.7 V Li-ion батерија)
15 .10 нивоа, секој од шок и вибрации
4. Батерија добие јака и Далечински Тренер (батерија 3. Две копчиња "+" и "-" ви овозможи да го поставите интензитет
6. LCD дигитален дисплеј за 10 стимулации и вибрациите нивоа и куче ID
8. Воз до 3 кучиња од истото далечински тренер, голем дострел до 1000 метри во отворено поле
3.
DF113 R Во земјата ограда систем Spec
Модел DF113 R Далечински Управувач Опсег од 1000 метри Фреквенција 433 MHz Добие јака големина 7. Звучен сигнал за предупредување со 4 нивоа на шок корекција
11. Куче избор копчиња ви овозможуваат да го изберете куче
7.7 V Li-ion батерија на Примачот стенд-бај време 45~50 часа Шок нивоа 10 Водоотпорен ниво Trsansmitter : IP6 ; Приемник : IP7 ,куче може да плива Сертификација CE&Rohs Гаранција 2 години
Работата Водич :
КУЧЕ ПОМИНЕ НИЗ INGROUND МЕЧУВАЊЕ СИСТЕМ РЕЖИМ
DF-113 R Ограда на Системот ќе ви овозможи да се постави safe mode дека кучето може да помине низ Оградата Систем, без било шок корекции. Коишто се слушаат жица-пауза алармот
10. Комбинација функција на во земјата ограда систем и далечински систем за обука . Кучето може да помине низ Оградата систем, без било шок корекции . Добивате Јака ќе beep 3 звуци . Внесете Safe Mode : Притиснете го копчето "- " и "шок" Копчето на Далечинскиот Тренер во исто време , Добиваат Јака ќе beep 3 звуци , а Потоа 1 beep по 1 секунда .
Нашата топла продажба на предмети
1200m далечински куче обука јака електричен шок безжична невидливи куче ограда милениче задржување систем со 3 електрични куче јаки

Опис На Производот :
DF113 R Inground милениче мечување систем Главна Карактеристика :
1. Вода-доказ приемникот и далечински тренер
14. LED ниска моќност индикација, црвено светло флеш кога батеријата е на ниско ниво.1 CM Добиваат colar тежина 70 грам Рака тип 75СМ должина TPU рака Далечински Тренер батеријата 545m Ah 3. Домашни миленици помине Во Земјата Ограда Систем безбедно, без било шок корекции .Ова треба да се направи еднаш на секои 10 до 12 недели
Пакување & Испорака
Пакување :
На подарок Кутија и блистер , 20sets/картон , картон големина : 71 X69 X39 CM
Пакување листа :
1*Ограда Предавателот
1*18 V DC Адаптер за Ограда trainsmitter
1*Далечински куче тренер
1*Добие Јака
1*5 V1000m A DC Адаптер
1*TPU Рака
1*Тест Полесни
1*2 Игли USB Кабел
1*Lanyard за Предавателот
1*Упатство
2*Граница Wire Конектор
1*100 Граница Жица
50*Знаме
2*Долго Prongs
2*Краток Prongs
1*Spanner за менување на prong
Пакување :
Секое пакување во подарок кутија
КОЛИЧИНА/ЦТН
20 компјутери
CTN Големина
71 X69 X39 CM
Слики :
.
Батеријата Одржување : Кога да се потсетиме на примате јака за долги периоди , не заборавајте редовно да се даде на батеријата е целосно наполнета .7 V Li-ion батерија на Примачот батеријата 550m Ah 3. Излез Safe mode : Притиснете го копчето " - " и "шок" Копчето на Далечинскиот Тренер во исто време повторно . 10 секунди за безбедност на стимулација . 100 жица , 50 КОМПЈУТЕРИ знамиња и 2 Adaptors вклучени
13.

Приклучок Тип:
НИ приклучокот, ЕУ приклучокот, велика БРИТАНИЈА приклучокот, АУ приклучок
Тип:
Кучиња
Број На Модел На:
DF113R
Бренд Име:
Trainertec
Материјал:
пластични+метал
Тип На Објект:
куче ограда
Име:
Електрична Ограда со Батерија & Водоотпорен куче обука Јака
Се потенцира :
Електронски ограда + куче обука јака
ако имате цел:
Ве молиме контактирајте не на e-mail
E-mail :
yalu#trainertec.com
Skype :
cena369
Граница Жица Должина:
100meters на стандардот
R

Тие исто така купуваат со овој производ