.

.

1064nm Висока Моќност 200W Диоди Пумпа Nd: YAG Ласер Празнина големина 130*64*72MM

1064nm Висока Моќност 200W Диоди Пумпа Nd: YAG Ласер Празнина големина 130*64*72MM

DEN 335174.00
DEN 356568.00
-6 %
Количина на стоки

0 kg Проток на прекинувач : 20 литри/мин Тек switch инсталација локација : модул вода патишта Вода : дестилирана вода Филтер : 5 μ м Мерки на претпазливост за употреба : 1) пумпа празнина за четири типови на ласери, висока излезна моќ не е видлива ласерски да им забрани на отворено, кога ќе се носат заштитни око. 4) Моќ густина, операциони системи и компоненти во чиста соба или затворена шуплина, прашина присуство ќе доведе до горење огледала и ласерски кристал.
Карактеристики : 1. 2) не користите греди сјај на рефлектор за да се избегне штетата предизвикана од рефлектира светлина.5 kg (или пумпа лифт 35 метри).Лесен за употреба 7.Висока сигурност печат 4. 12) да се Спречи статички електрицитет и работа ве молиме да ги анти-статички wristband да се избегне електростатско дефект во внатрешноста на ласерски диоди 13) не користете го во висока влажност dew на животната средина, на крајот се соочи и да се избегне огледала, Кристално диоди површинска кондензација 14) При собна температура е повисока од температурата на водата, не се отвори вода за ладење машина за долго време кога предметот не функционира за да се избегне Кристал лицето и диоди површинска кондензација
.Specular-светло конверзија ефикасност 3.5 кг, &Lt, 4kg Проток : 20 литри/мин Притисок : 3. 5) Покрие печат за долго време без да се спречи прашина загадувањето. 3) Забрана на не-професионални активности.Мала количина на ладилни
ако се купи 200w ласерски напојување ,ве молам отворете го овој линк :
Технички параметри : Г.Долг животен век 5. 6) Плус или минус обратна е строго забрането! 7) не Е вклучен кога водата е строго забрането! 8) Проток поголема од 20 литри/минута! 9) се Користи дестилирана вода, промена на вода, на редовна основа (во зависност од работата на животната средина 1~8 недела промена на вода).1 ℃ Притисок : 〉3. 10) ве Молиме потврдете го со проток или притисок систем за заштита, да се осигура дека ладење модул за време на моќ, инаку, модулот ќе бидат уништени во еден момент! (Овој член е многу важно! ) 11) ве Молиме отстранете моќ и потоа да го исклучите поладна вода.Ниско ниво диск напон, ниска потрошувачка на енергија 8.Компактна структура 6.Висока излезна 2. Притисок прекинувач : 〉3. Излезна Моќност : 200 W Прагот на струјата : 12 A Оперативни Струја : 29А Напред Напон : ≤42 V Центар бранова Должина : 1064nm должината на YAG род : 105mm Дијаметар на YAG род : 5mm YAG Терминал : Рамно/AR на 1064nm/YAG doped 1% вода За ладење флукс : 20-40 L/min Ладење на моќ : >1500 W Оптимална температура : 21°C, Температура Опсег (Складирање) : -20°C~ 70°C GTPC-200 пумпа модул мерки : Врв бранова должина : 1064nm Излезна моќност : ≥200 W YAG Род дијаметар : 5mm YAG Род должина : 105mm YAG Бар Центар висина : 40mm Стандардни оперативни струја (50 W) : 29 A ( 27~32 A ) Праг на струјата : 12 ( 10~15 A ) се Вози напон : 42 V Струја : Max 35 A Работна температура : 22 ℃ Препорачува надворешна температура : 10 ℃~ 30 ℃ температура на Чување : -20 ℃~ +70℃ Работна средина влажност : нема кондензација Забелешка : над тест услови за возење тековната 29А 、 20 ℃ И краток-шуплина, празнината должина 200mm И transmittance на излез огледало 20 % Ладење барања : капацитет на Ладење : 〉1500 W Ладење температура : 5℃-35℃ Температура контрола на точноста : Температура резолуција : 0.

Бренд Име:
wavetopsign
Употреба:
Комерцијални Производство
Број На Модел На:
YAG 200w
is_customized:
Yes
Материјал:
Алуминиум-бакар Легура
Тип:
Други
Информации За Производот Код:
JT0702018
R

Тие исто така купуваат со овој производ