.

.

2 парчиња SC Tunable Оптички Влакна Attenuator-Адаптер Прирабница од 0 до 30 dB

2 парчиња SC Tunable Оптички Влакна Attenuator-Адаптер Прирабница од 0 до 30 dB

DEN 1728.00
Количина на стоки


SC Tunable Attenuator се користи во апликации каде однапред определен износ на светлината загубата е одреден.
На слабеењето опсег е од 1d B да 30d B.
Клучни Карактеристики
Бранова Должина Независни
Издржливост & Едноставен и Сигурен Структура
Спецификации
Објектот
СМ :
ММ
Оперативен Бранова Должина
1310nm, 1550nm
850nm, 1300nm
Се вратите на тежината
≥45d B

Слабеењето Опсег
0d B да 30d B
Поларизација Зависат Од Загуба
≤0.1 d B
Складирање Temp Опсег
-40 до 80 °C
Оперативен Temp Опсег
-40 до 75°C

Бренд Име:
CICVCHC
Објектот Должина:
30m
Влакна Тип:
Еден Режим
Конектор тип:
SC/UPC
Компатибилен:
Кориснички Брендови
Број На Модел На:
AT-002
Тип:
Tunable Адаптер За Страната
Конектор тип:
SC
Слабеењето Опсег:
0 30 dB
Пакување:
2 парчиња по големи поли торба
R

Тие исто така купуваат со овој производ