.

.

Топла Фолија Печат Машина Ембос Покана Бизнис Картичка Бронзирање ПВЦ

Топла Фолија Печат Машина Ембос Покана Бизнис Картичка Бронзирање ПВЦ

DEN 5460.00
DEN 6000.00
-9 %
Количина на стоки


5cm x 7cm Топла фолија печат машина, топла фолија печат машина
Опис На Производот
Фолија печат , обично комерцијална печатење процес, е апликација на пигментот или метални фолии, често злато или сребро , но, исто така, може да бидат различни модели или она што е познато како пастелни фолија која е рамна нетранспарентно боја или бели посебен филм, поддржан од материјалот, на хартија, каде загреан умре се печат врз фолија, што го прави се придржуваат до површината, оставајќи дизајнот на заштеда на хартија.
Модел
57 /
Votalge
220 V/50 Hz
Моќност
150 W
Печат област
5x7cm
8x10cm
10x13cm
Температура
0-400 °C
Нето тежина
6kg
Бруто тежина
9-12kg
Пакет големина
25x25x46cm
Печат референтна температура
Хартија
85-120°C
Мека пластика
75-85 °C
Тешко пластика
35-100 °C
Човекот-направени од Кожа
75-85 °C
Creasing температура
cowhide 120-150 °C
Мека ПВЦ
65-80 °C
Синтетички Кожа
160-180 °C
Дрво марка
350 °C
Производ Прегледи
Примена
Врежана кожа, дрво, производи, ракотворби, чанти purses, налепница, канцелариски материјал, обувки марка,пластична амбалажа, кожа врежана брендирање, автомобил седишта, мобилен телефон сетови, хартија покани, картички, белешки, мебел, брендирање, gilt рамки пластика, штанцување и сл.
Следење На Број
Следење на број ќе биде известен во рок од 2-3 работни денови по достава на стока.
Ако имате било каков проблем со тоа, ве молиме оставете порака за нас.
Одделени со електричен мотор,пумпата е направен од различни анти-корозија увезени материјал.Нема механички метален дел и триење во внатрешноста на пумпа.Пумпата може да издржи масло,топлина,киселина,алкално,триење и хемиски производи.Оваа пумпа ги интегрира предност на само-си го цица пумпа и хемиски пумпа.Тоа само може да си го цица,термичка заштита, стабилна работа
Ние сме во вашата услуга во рок од 24 часа
SKYPE : abby-zheng
E-mail : info(at)zonesuntech.com
QQ : 506696996
ТЕЛ : 86-757-86610560
МОБИЛЕН : 86-139 27284269
Pls се чувствуваат слободни да контакт со нас,ви благодариме!

Број На Модел На:
печат машина
Бренд Име:
ZONESUN
Тип:
Други
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ