.

.

TSR-60AA РБС-60AA Три Фаза Цврста Состојба Реле AC90-280V Текст Контрола AC 30~480V Излез Оптоварување 60A 3 Фаза РБС Висока Моќност AA4860

TSR-60AA РБС-60AA Три Фаза Цврста Состојба Реле AC90-280V Текст Контрола AC 30~480V Излез Оптоварување 60A 3 Фаза РБС Висока

DEN 1007.52
Количина на стоки


TSR-60 AA РБС-60 AA Три Фаза Цврста Состојба Реле AC 90-280 V Текст Контрола AC 30~480 V Излез Оптоварување 60 A 3 Фаза РБС Висока Моќност AA4860
Примена :
Со прекинувач без искра, никаква бучава,со голема преклопни брзина,анти-корозија,влага-доказ,анти-вибрации,долг живот.висока сигурност,електромагнетна компатибилност и други карактеристики.Тоа може да се широко се користат во воздушната,морски,апарати за домаќинство,алатни машини,телекомуникации,автомобилот,рударство и др.автоматизација и контрола област.
Три-фаза Solide државата реле
TSR-60 AA
Текст : 90~280 VDC
Вчитај : 30~480 VAC Три-фаза РБС специфицирате било. TSR-60 AA големина 105.0 L*74.0 W*33.0 H Излезниот напон 30-480 VAC Излез тековната 60 A Влезен напон 90-280 VAC Текст тековната DC10-68m A НА Напон 1.8 V ИСКЛУЧУВАЊЕ Истекување Тековната 10m A ON-OFF Time 10m S Dielectric Сила 2500 VAC Изолација Отпор 1000 M/2500 VDC Температурата _-30- +75 Монтажа Методи на Шасијата Планината На Упатства за Работа LED Тежина 450g
'

Бренд Име:
EARUELETRIC
Теорија:
цврста состојба реле
Заштита На Функција:
Епоксидна
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Број На Модел На:
TSR-60AA
Употреба:
Општа Намена
is_customized:
Yes
Напон:
5-32V
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.45kg (0.99lb.)
Пакет Големина:
1cm x 1cm x 1cm (0.39in x 0.39in x 0.39in)
R

Тие исто така купуваат со овој производ