.

.

Евтини Intel Core i5-2430M Dual-Core QM77 Чипсет Индустриски Компјутер матична Плоча Со Мулти-сериски Порт Плоча

Евтини Intel Core i5-2430M Dual-Core QM77 Чипсет Индустриски Компјутер матична Плоча Со Мулти-сериски Порт Плоча

DEN 8970.24
Количина на стоки

Добредојдовте На Шенжен Ling Џијанг Компјутер Technology Co., Рибар Чувајте Најголемиот Дел Цел !!!!!!! Повеќе изберете за вас тука!!!Ние сме фабрика продавница.Ние, исто така, поддршка на големо цена за големи цел. Ако треба.само контактирајте со нас.Ние може да направи за вас. Евтини Intel Core i5-2430 M Dual-Core QM77 Чипсет Индустриски Компјутер матична Плоча Со Мулти-сериски Порт Плоча Orderssssssss!!!!!!
Опис На Производот
1.Fanless d esign јас ndustrial м otherboard во Мини-ITX форма фактор со јас ntel в оре I5 чипсет
2. L ож потрошувачка на енергија
3. S upport безжична 3 G /WIFI , HDMI,24-bit LVDS+VGA;2x LAN;1x LPT;
4.1-255 чекор w atchdog т имер;8-битни GPIO
5.2*ddr3, 2* s odimm s ocket,вкупно до 8 G меморија,stabitily secuity, сеизмички,се прилагодат на лоша работна средина, g igabit приказ на конектор,ќе се обезбеди силна комуникација. Карактеристики Име на Модел PCM3-QM77 B Механички Димензии 158 ×125(mm) Напојување 9 V-25 V Чувар дрва 0-255s Нето тежина 0.3 kg (Вклучувајќи heatsink) Термички методи Fanless Работа Темп Работна Температура : -20℃-60℃,Работна Влажност : 5% - 95% Складирање Temp Складирање Температура : -40℃-60℃5%,Чување Влажност : 5% - 95% Систем ПРОЦЕСОР Intel i5-2430 M CPU(Стандардно) 2.4 GHz,35 W(потрошувачка)
i5-2410 M ПРОЦЕСОРОТ,2.3 GHz,35 W(потрошувачка), Чипсет Интел QM77 Меморија Одборот SO-DIMM 2 G/4 G,1×DDR3 слот,поддржува 2 G/4 G SATA 2×SATA,1×M-SATA 3.0 Систем XP/Win7/Linux/Win8 I/O Lan 2×10/100/1000 Mbps RJ45,да се Интегрираат Intel 82583 V/82579 LM Чип Сериски порти 6×COM(Внатрешна)(1×RS485/422 Pin),
RS485 со Фотоелектрически изолација 5×RS232 (Внатрешно) USB Одборот 3×USB 3.0 4×USB 2.0 Pin(Внатрешно) GPIO 1×GPIO 8 Бити(4in/4out) Дисплеј на Одборот 1×VGA,1×HDMI,1×ДП,LVDS : 18/24 битови (внатрешен),
1×EDP Pin се Интегрираат Intel HD3000 Аудио Одборот 1×МИКРОФОН-во,1×Line-out,
Се интегрираат звучна картичка ALC892 2×2 W ЗАСИЛУВАЧ моќ(Внатрешно) Екран функција 1(4/5/8 жица) Други Фан полнач, 2×мин-PCIE(Wifi/3 G/4 G),1×SIM слот Гаранција Гаранција 12 месеци Цел информации Име на Модел PCM3-QM77 B Стандардна Конфигурација ПРОЦЕСОРОТ i5-2430 M CPU, SO-DIMM : Одборот 2 G, 3×USB 3.0, 4×USB 2.0, 5×COM-RS232,1×COM-RS422/485
Фотоелектрически изолација, 2×LAN Intel мрежна картичка, 1×VGA, 1×HDMI, 1×ДП,1×GPIO,1×MSATA, 2× MPCIE . Стандардни Додатоци Топлина мијалник,фан Сериски порт продолжување кабел,Sata кабел,switch,Моќ конектор Факултативна i5-2410 M ПРОЦЕСОРОТ,2.3 GHz,35 W,Факултативна надградба :
SO-DIMM : 4 G,WIFI/3 G/4 G,Bluetooth,SSD : 32 G/64 G/128 G
Опсег На Примена
Механички автоматизација, медицинска опрема, да играат игри, ПОС машина, автоматски сервис и интелигентни мало,Мобилни возило-монтирани компјутер решение
Пакување & Испорака
Пакување детали : Еден компјутер во подарок кутија (L*W*H)353*279*45mm , 10 компјутер во carto
Испорака : 3 дена по плаќање
ПЛАЌАЊЕ&ПРАТКАТА.
ГАРАНЦИЈА УСЛОВИ
Ние обезбедуваме 18 месеци
Повратната информација е многу важно за нас, ве молиме да ни остават 5 ѕвезди повратни информации доколку не сте задоволни со нашата служба и нашите предмети, или контактирајте со нас ако има некои проблеми со нашите објекти. Ние ќе ги реши што е можно поскоро.

Пакет:
Yes
Број На Модел На:
PCM3-QM77B
Тип:
Вградени Индустриски Плоча
Бренд Име:
Ling Џијанг
ПРОЦЕСОРОТ:
Intel I5-2430M 2.4 Ghz
Чипсет:
Intel QM77
меморија:
Одборот 2G/4G MAX 8G
SATA порта:
2*SATA,1*М-SATA 3.0
систем:
XP/Win7/Linux/Win8
Димензии:
158 *125(mm)
Напојување:
9V-25V
Нето тежина:
0.3 kg (Вклучувајќи heatsink)
Термички методи :
Fanless
Сериски Порт:
6*COM(Внатрешна)(1*RS485/422 Pin)
R

Тие исто така купуваат со овој производ