.

.

YOTAT Remanufactured глава за печатење за HP83 C4964A за hp Designjet 5000 5000ps 5500 5500ps глава за печатење

YOTAT Remanufactured глава за печатење за HP83 C4964A за hp Designjet 5000 5000ps 5500 5500ps глава за печатење

DEN 2943.00
DEN 3504.00
-16 %
Количина на стоки

Без претходна најава. И ние ќе се прошири време на испорака за вас се додека не се добие испорака успешно.
Печатач Главата' s Одржување
Печатачот е главата е најскапиот дел во целата мастило печатач, но тоа не е така лесно да се заклани како што замислував, обично тоа може да бидат исчистени за општата главата џем. Бидете сигурни дека за да користите печатач е прекинувач за исклучување на печатачот, инаку settings нема да бидат зачувани.
Клучот за печатач главата одржувањето лежи на работењето точни и високо-квалитетни Кертриџ. Ние тест секој производ пред превозот, ние гарантираме 100% работи.
83 глава за печатење на hp Designjet 5000 5000ps 5500 5500ps печатач глава за печатење
Тип : remanufactured глава за печатење
глава за печатење модел : за hp 83 C4964 A Светлина Синозелена
компатибилен печатач : За HP Designjet 5000
За HP Designjet 5000ps
За HP Designjet 5500
За HP Designjet 5500ps
Пакет : 1.
Несоодветно движење може да ја оштети печатач, па пакет треба да бидат внимателни (на најдобар случај тоа е оригиналниот пакет.Неутрален пакување : Бела и Боја кутија 3. Следете ги инструкциите на екранот. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката. Ви благодариме.
За печатачот да не се користи често, тоа е сугерираше дека печатач треба да се чисти еднаш пред да го исклучите. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (ОЕМ код) ќе се користи во вашиот печатач, ако не се поклопува со мастило касети ќе не работи, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто. Ако не ја добиете вашата цел во рамките поставите време на испорака по плаќањето, или да не се види обновено на превозот информации нормално, ве молиме контактирајте со нас. Повеќето принтери ќе имаат комунални функција која ќе ви даде опција да ги усогласат печатач главата. Печатач треба да се чува на хоризонтално ниво во текот на движење, а не да го конвертирате, инаку мастило може да тече надвор од исплакнете слот. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики(производ серија, етикетата, чип шема, пакување). Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас.
Работниот век на општи печатач главата е време за замена на Кертриџ за 20 до 30.
Додека црна или боја на мастило се користи до, индикаторот (МАСТИЛО НАДВОР) ќе сјај и на печатач може да се чистат било повеќе, Кертриџ треба да биде заменет. затоа печатач треба да се гарантира да се користат еднаш или два во недела најмалку. Како можам да ги усогласат печати ја главата на мојот печатач? Прво бидете сигурни дека сте со користење на најновата верзија на драјвер за печатач. Ако веќе сте се обиделе да ги усогласат печати ја главата и не имате било какви успех, обидете се со вртење со голема брзина на исклучување на драјвер за печатач settings. Контактирате за ако имате било барање или прашање пред да започнете со користење на нашите производи, ние сме подготвени да ви помогнат во прв пат.

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Бренд Име:
YOTAT
Кертриџ за Статус:
Целосна
Функција:
Повторно Произведени
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
за hp 83 глава за печатење C4964A
Обоени:
Yes
is_customized:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ