.

.

YOTAT 1pcs Жолта 83 глава за печатење C4963A за HP83 Remanufactured печати ја главата за hp Designjet 5000 5000ps 5500 5500ps

YOTAT 1pcs Жолта 83 глава за печатење C4963A за HP83 Remanufactured печати ја главата за hp Designjet 5000 5000ps 5500 5500ps

DEN 2943.00
DEN 3504.00
-16 %
Количина на стоки

Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката. Ние тест секој производ пред превозот, ние гарантираме 100% работи. Купувачот Известувања :
1. И Epson е повеќе лесно да влезе воздух од Canon.
1pcs Жолта 83 глава за печатење C4963 A за HP83 печати ја главата за hp Designjet 5000 5000ps 5500 5500ps
Тип : remanufactured глава за печатење
Глава за печатење модел : за hp 83 C4963 A Жолта
Компатибилен печатач : За HP Designjet 5000
За HP Designjet 5000ps
За HP Designjet 5500
За HP Designjet 5500ps
Пакет содржина : 1pcs Жолта боја глава за печатење
*Ако имате било каков проблем, направете ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации. Контактирате за ако имате било барање или прашање пред да започнете со користење на нашите производи, ние сме подготвени да ви помогнат во прв пат.
За печатач главата, неговата служба за живот на печатење на документи од тоа што е подолго отколку на печатење во боја, полу - tinge или сива модели.
Клучот за печатач главата одржувањето лежи на работењето точни и високо-квалитетни Кертриџ.
Печатач Главата' s Одржување
Печатачот е главата е најскапиот дел во целата мастило печатач, но тоа не е така лесно да се заклани како што замислував, обично тоа може да бидат исчистени за општата главата џем.
Додека црна или боја на мастило се користи до, индикаторот (МАСТИЛО НАДВОР) ќе сјај и на печатач може да се чистат било повеќе, Кертриџ треба да биде заменет. Ви благодариме.
На доволно мастило треба да се чува во печатачот и долго време leaved неискористени печатач е лесно да се предизвика печатач главата џем. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (ОЕМ код) ќе се користи во вашиот печатач, ако не се поклопува со мастило касети ќе не работи, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто.
За печатачот да не се користи често, тоа е сугерираше дека печатач треба да се чисти еднаш пред да го исклучите. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас. Ако не ја добиете вашата цел во рамките поставите време на испорака по плаќањето, или да не се види обновено на превозот информации нормално, ве молиме контактирајте со нас. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката. Да го исклучите од напојување време за чистење, земете ги сите на хартија од внесувач и избришете ја со мокра салфетка. Без претходна најава. Ние ќе ги пратите пратката и да се вратам за да можете ПОБРЗО.
Работниот век на општи печатач главата е време за замена на Кертриџ за 20 до 30.) Пред да се движи, печати ја главата треба да биде покриено и да се врати на Патрон.
Работата теорија на EPSON е различна од CANON и HP и Брат, па тоа е со преземање на мулти-слој технологија, мастило испрскаат е тркалезна.

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
за hp 83 глава за печатење
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
боја:
Y
R

Тие исто така купуваат со овој производ