.

.

Jiguoor 1080W Пластични Топол Воздух Заварување на Пластика Заварчик Топлина Гас Алатка 2942PA 40degree-550degree

Jiguoor 1080W Пластични Топол Воздух Заварување на Пластика Заварчик Топлина Гас Алатка 2942PA 40degree-550degree

DEN 2563.68
Количина на стоки

modname=ckeditor Карактеристики :
1.Ова е пластична заварување техника што е аналогно на гас заварување на метали, иако специфични техники се различни. 2.Ова специјално дизајнирани топлина пиштол (топол воздух заварчик) произведува авион на топол воздух што омекнува делови да се приклучи, како и пластични додатен род. 3.Топол воздух/гас заварување е заедничка изработка техника за производство на помали предмети, вклучувајќи ги и не се ограничени на хемиски цистерни, резервоари за вода (црна, сива, свежо и баласт), разменувачи на топлина, и водоводни приклучоци. 4.Материјалите здружувани и заварување род мора да бидат исти или многу слични пластика. Заварување ПВЦ да акрилик е исклучок од ова правило. Спецификации :
1.Име : Пластични Заварување Пиштол 2.Модел : DSH-C 3.Бои : Цијан 4.Материјал : Пластични 5.Заварување Пиштол Големина : 18.5 x 16 6.Номинална напон : 240 V 7.Номинална фреквенција : 50 HZ 8.MAX. моќност : 1080 W 9.Правец на јачина 0.3m3/min 10.Воздушниот притисок : 2942 Pa 11.Температурата опсег : 40°C - 550°C 12.Струја : 10 A 13.Приклучок : АУ Приклучок
14.Црево Должина : 150cm
Примена :
1.Заварување на термопластични материјали како и еден-ply флексибилни пластични делови и modified bitumen во форма на плочи, цевки, профили, поставата мембрани, обложени материјали, филмови, пени, плочки и листови. Следниве постапки се можни : преклопуваат заварување, заварување со прачка, со лента, задник, заварување и се топи заварување. 2.За пенење, завршува и запечатување на термопластични полу-готови материјали и пластични гранули. 3.Сушење на вода-влажни површини. 4.Стеснувањето на топлина се намали ракави, филмови, ленти, лемење ракави, остваруваат и мувла дел. 5.Лемење на бакарни цевки, лемење зглобовите и метал foils. 6.Одмрзнување на замрзната вода цевки. 7.Активирање и растворање на растворувач за слободни лепило и топење лепила.
8.Се запали струготини од дрво, хартија, јаглен или слама во furnaces. modname=простор&висина=30 modname=images&cols=1&colspace=10&rowspace=10&align=center

Бренд Име:
jiguoor
Номинална Напон:
220v
DIY Материјали:
Електрични
R

Тие исто така купуваат со овој производ