.

.

1000pcs За индукција запечатување 35mm plactic ламинат алуминиумска фолија капак облоги

1000pcs За индукција запечатување 35mm plactic ламинат алуминиумска фолија капак облоги

DEN 3120.00
Количина на стоки

Алуминиумска Фолија За 500 E/500 L Запечатување Машина За производот круг фолија хартија одговара за било каква цел контејнери како PET, PE, PP, PVC, PS, ABS, и стакло, храна одредено ниво, може да се примени за храна, медицински, козметички, шампон. вино производители, вода доказ, чување храна свежа, итн. Може да печатење на лого, анти-лажни printings, слики и рекламата итн да ги подобрат своите производи. Кога клиентите се направи ред , ве Молиме да ми кажете на дијаметар и шише материјал (10-50mm) ,ние ќе се според cutomer бараат дијаметар произведуваат и да ја испратите , ви благодариме.! Пакет : 1000pcs/пакет MOQ : 1000pcs По дијаметар . Материјал : Пластична фолија +Алу фолија +восок +хартија Како да го користите : Алуминиумска фолија капа вградени во рамките на заптивка да се направи алуминиумски на излегуваат во јавноста, а потоа се стегне шише. Од страна на електромагнетна индукција Запечатување машина локалните индукција греење, така што меѓу лепило фолија и картон да се изгуби на вискозитет,automatic,сепарација ,Додека алуминиумска фолија и лепило во едно шише дека формирањето на сигурен топлина запечатување Други спецификации треба да се прилагодите MOQ 2000 парчиња (ве Молиме да ми кажете на дијаметар и шише материјал)

боја:
35mm, 28mm
Број На Модел На:
Фолија хартија
Тип:
Други
R

Тие исто така купуваат со овој производ