.

.

НЕ Чип за Брат LC569 LC565 LC569XXL LC565XL мастило кертриџ за Брат MFC - J2310 J2510 J3520 J3720

НЕ Чип за Брат LC569 LC565 LC569XXL LC565XL мастило кертриџ за Брат MFC - J2310 J2510 J3520 J3720

DEN 363.00
DEN 426.72
-15 %
Количина на стоки

Апсолутно, бидете сигурни дека воздухот дупки се испечатени за касети со жолта pin прилог (не-жолта запечатување етикета кертриџ).
Не се инсталира на празно (без мастило) CISS/касети во печатачот, дека CISS/касети мора да бидат пополнети целосна мастило(резервоар/цевка/мастило кертриџ мора да биде полна со мастило), потоа се инсталирани во печатач; инаку, кога се празни мастило касети се додава за да се печатач, чип ќе биде заклучена трајно и не може да се користи нормално, иако по кои ќе се пополнуваат со мастило.
Може да се обидат да одговара на нив, но секоја програма ќе користи малку поинаков возачот и затоа секоја боја шема е малку поинаква.
Бидете сигурни дека на глава за печатење работи нормално. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден (оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број на моделот може да биде исто.
П : Како да го изберете вашиот касети?
Треба да се во согласност со вашите оригинални мастило кертриџ број на модел до кога ќе купуваат касети. Ова е многу важно!!! ^_^
П : Кога нов кертриџ е вметната, печатач понекогаш членки на нови касети да биде половина полна. Тоа не е прецизно мерење.
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа боите на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение qualtiy ниво и 100% гарантира против maerials и изработка.
П : Може ли да го инсталирате празни Континуирано Мастило Снабдување Систем/Касети во печатач?
Не, вие не може. Однесување печати ја главата чистење ако тоа е сува или блокирани. Ние тест секој производ пред превозот, ние гарантираме 100% работи. Сите CISS или refillable мастило кертриџ не треба да се инсталира на печатач за да се обиде чип работат или не, пред да се мастило рефил целосна ниво добро, чип може да се заклучи трајно ако кертриџ е празен. За повеќе детали, ве молиме да се консултирате со нас. Ве молиме да го пополните вашиот точни телефонски број за да се обезбеди навремена испорака на нарачката.
Refillable Мастило Кертриџ за Брат LC569 XXL LC565 XL без Чип
Тип : празни мастило рефил кертриџ
Чип : без чип
За Брат MFC - J2310/J2510/J3520/J3720
Површина : Русија/ Asia-Pacific
Ќе добиете :
4 парчиња refillable мастило кертриџ за Брат LC569 XXL LC565 XL без Чип
Купувачот известувања :
1.
Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел. Сите брендови и трговски марки се сопственост на нивните сопственици соодветно и се наведени тука за опис цели. Без претходна најава.
Бидете сигурни дека жолта запечатување на етикетата е отстранета пред инсталацијата.
П : Ништо отпечатоци од боја или отсуство постои кога нов кертриџ(s) се инсталирани.

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Компатибилен Бренд:
Брат
Бренд Име:
YOTAT
Кертриџ за Статус:
Празен
Број На Модел На:
За брат LC569XXL LC565XL
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Функција:
Компатибилен
Брат Компатибилен Модел:
8910dw
Компатибилен Бренд:
Брат
Обоени:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ