.

.

49.5mmx63mm 24V 30W,ПИ филм греење грејач топлина гума елемент греење пан електричен Елемент За 3D Печатач филм polyimide

49.5mmx63mm 24V 30W,ПИ филм греење грејач топлина гума елемент греење пан електричен Елемент За 3D Печатач филм polyimide

DEN 638.00
DEN 671.52
-5 %
Количина на стоки

49.5mmx63mm 24 V 30 W Основна спецификација : demension : 49.5*63 mm напон : 24 V Моќност : 30 W Температура опсег : -190~205°C Посебна цел според вашите барања е можно, ве молиме да ги споделите со нас вашето барање во детали. Ние ќе производство за вас и ние ќе ви обезбеди најдобра цена. перформанси параметар ◆ На термо слој : polyimide филм
◆ Греење, основни : алуминиум лист
◆ Дебелина : < 0.2 мм
◆ Работна температура : -190-205 степени
◆ Моќ отстапување : ◆ доведе жица затегнувачка цврстина : > 5 N
◆ Лепило адхезија : > 40 N/100mm Опис на Производот : polyimide филм ПИ електротермичка филмот е polyimide филм изолатор, проводници за греење на елемент со фолија, метална жица, со високи температури и висок притисок термички синтеза. Polyimide филмот има одлична изолација сила, одлични електрични сила, одлична термичка спроводливост, одлична отпорност на стабилноста, па тоа е широко се користат во областа на електрични апарати. Примена опсег : 1 научна анализа инструменти, како што се : за коефициент коефициент на топлинска спроводливост (или термички коефициент) да се обезбеди постојана температура извор, медицинска опрема, итн., да се стабилизира работна температура на optoelectronic devices. 2 во употреба при ниски температури средина, направи опрема за да стигнат на безбедно температура. На пример : сателити, вселенски летала и авиони инструменти како што се простории и опрема, кои се користат во висока географска ширина инструменти како што се читач на картички, анти ниска температура, течни кристали опрема, како ЛЦД. 3 вакуум греење и печење поле. 4 автомобил масло тавата за греење, по огледало во прилог на мраз, антена или радар во прилог на снег, во прилог на греење на елемент. 5 здравствена нега и убавина инструменти индустрија. 6 топол кревет 3 D печатење серија на топлинска карактеристики на Производот : мека, добри перформанси, може да биде свиткана, брзо греење брзина, долг животен век.

Број На Модел На:
49.5mmx63mm
is_customized:
Yes
Тип:
Моќ Алатка Делови
R

Тие исто така купуваат со овој производ