.

.

5 КОМПЈУТЕРИ Трети Лица Бренд полни со мастило замена за HP 920 920XL 6000 6500 6500 6500A 7500 7000 7500A

5 КОМПЈУТЕРИ Трети Лица Бренд полни со мастило замена за HP 920 920XL 6000 6500 6500 6500A 7500 7000 7500A

DEN 827.52
Количина на стоки

(4) по секоја чистење на печатење на главата, млазницата се бара да се открие. по отпакувањето на касети треба да се инсталира тоа како е можно поскоро да се печатач, или на друго место може да предизвика мастило, мастило кутија истекување или млаз нема боја. Мастило за принтери, генерално, во рок од една недела за да започнете со печатење, инаку мастило ќе се заглавени во млазницата мастило и прашина во воздухот на хартија и појава на coagulation. (5), освен ако мастило кертриџ е променет, тоа не е обично е можно да се користи мастило кертриџ за заштита на мастило кертриџ. Зачувувањето температура на принтер ink е ~+40, а на хемиска стабилност на мастило, може да бидат зафатени и кога температурата е под -20 или над -20 или 35. (2), притиснете и задржете го печатач свој чистење копчето за 3 секунди за да се чисти печати ја главата, тестот треба да се затвори во исто време, притиснете во хартија копче и копчето 3 секунди. 5) да утврди дали мастило кертриџ мастило Во принцип, мастило во мастило касети во снема пред да, ќе има некои од претходник, феномен, генерално ги имаат следните : 1. 6) употребата на мастило касети забелешка 1) мастило кертриџ не е користена долго време пред машина се користи за да се invert и да се избегне сјајот или висока температура на животната средина; 2) во процесот на печатење, мастило ќе се користи кога светлината е блескави, што укажува дека мастило ќе бидат исцрпени, и таа се уште може да се печати. 4) метод за чистење и проверка на главата (1), преку компјутер, употребата на печатач софтвер во апликацијата лента со алатки да се открие и да печати ја главата чистење. (4), новиот мастило касети, откако машина, во замена на сечење на дел од поранешните.За HP мастило кертриџ модели :
за HP 920 XL HP920 XL Погоден за следните следниве принтери : За HP Officejet 6000 /6500/6500 /6500 A /7000/7500/7500 A Пакување : 1*Црно Мастило кертриџ(целосна) H-920 XLBK мастило ниво чип со чип за HP CD975 AE/CD975 AA мастило ниво на чип 1*Синозелена Мастило кертриџ(целосна) H-920 XLC мастило ниво чип со чип за HP CD972 AE/CD972 AA мастило ниво на чип 1*Магента Мастило кертриџ(целосна) Ж-920 XLM мастило ниво чип со чип за HP CD973 AE/CD973 AA мастило ниво на чип 1*Жолта Мастило кертриџ(целосна) H-920 XLY мастило ниво чип со чип за HP CD974 AE/CD974 AA мастило ниво чип
Мастило Касети употреба инструкции : 1) складирање на мастило касети - стави мастило кертриџ во собна температура средина, да се избегне светлина, силна светлина и топлина за складирање. Секој пат кога ќе го инсталирате нов мастило кертриџ, генерално чистење на печатач главата 2-3 пати. Во исто време, на компјутерот се прикажува износот на мастило ќе произведува грешки. Не се мрзливи, инаку тоа ќе влијае на откривање на печатење резултати и отпад мастило! (5) ако чистење се уште не е подобрена, не се отстрани мастило касети, препорачливо е да се направи тоа привремено во машина за неколку часа, но исто така да се подобри. (6), чистење на глава за печатење ќе консумираат мастило, па само во квалитет на печатење проблеми да се мијат печати ја главата. 3 печатач не може да биде на хартија, но мастило кертриџ индикатор за светло трепка. Квалитет на печатење пад, на пример : црно мастило плитки; боја содржината на делумни боја, или да ги печатите област е празно (односно, не беше во состојба да празнење мастило на) 2 секој пат кога ќе се печати, претходните неколку хартија ефекти, исто така може да биде, но по печатење еден или два листа, на ракопис е значително полесни, па дури и исчезна, станува чиста хартија.

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
HP
Број На Модел На:
За HP 920 920XL HP920XL
Компатибилен Бренд:
HP Laserjet
Бренд Име:
genie
Најголемиот Дел Од Пакување:
No
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
боја:
Б.К. M C Y
Обоени:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ