.

.

Зелен Чај Во Прав Matcha Whisk Бамбус Chasen Whisk Професионални Чај Церемонијата Бамбус Четка Кујна Алатка

Зелен Чај Во Прав Matcha Whisk Бамбус Chasen Whisk Професионални Чај Церемонијата Бамбус Четка Кујна Алатка

DEN 301.00
DEN 430.08
-30 %
Количина на стоки


Професионални Зелен Чај Во Прав Whisk Chasen Мешан Чај Церемонијата Бамбус Четка Алатка
Функција :
Чај култура е многу благородна култура, чај може да го подобри вкусот на живот,се посветам расположение
На сила надвор парична казна сито во сад за чај во прав, вбризгување со врела вода, додека мешајќи брзо со чај бамбус четка за садови притискање чај, направи пена, пена лебдат на супа. Со свежа бела чај боја, чај и пена за да се задржи долго време на престој како чај врвен технички стандарди.
Процесот на производство на парична казна чај бамбус четка за садови, рачно изработени во "половината" процес биле сериозно низок оган печење процес, како и зајакнување на отпорноста на чај бамбус четка за садови скок бамбус четка за садови, значително подобрување на услугата живот.
По чај бамбус четка за садови допре водата и на надворешното уво и внатрешното уво стане мека криви дел права, ова е нормална појава, сите чај бамбус четка за садови се исти, ве молиме да обрнете внимание.
Спецификации :
Материјал : Бамбус
Производ Големина : 150 X 40 X 40mm/5.91 X 1.57 X1.57 во
Пакет Големина : 170 Х 50 Х 50мм/6.69 X 1.97 X 1.97 во
Тежина : Околу. 70g
Answer : ___________________________ Note :
Ве молиме овозможи 1-3 см разликува поради прирачник за мерење.
1 X Бамбус Chasen

Бренд Име:
VKTECH
Материјал:
бамбус
R

Тие исто така купуваат со овој производ