.

.

2 парчиња/број 19: 1 Планети CTP Nema11 Stepper моторни кабел должина 28 мм Nema 11 Моторни Stepper мотор

2 парчиња/број 19: 1 Планети CTP Nema11 Stepper моторни кабел должина 28 мм Nema 11 Моторни Stepper мотор

DEN 2217.60
Количина на стоки

2 парчиња/број 19 : 1 Планети CTP Nema11 Stepper моторни кабел должина 28 мм Nema 11 Моторни Stepper мотор
Тоа е 19 : 1, имаме сооднос на 3.71 : 1, 5.18 : 1, 14 : 1, 19 : 1, 27 : 1, 51 : 1, 100 : 1 за клиентите треба, ве молиме контактирајте со нас или оставете порака за cid треба да нарачате. Собрани со stepper мотор : Планетарниот менувачот Со NEMA 11 повлекува мотор! Менувачот должина 40.1 мм, моторни должина 28 mm. Пакување (слична на онаа подолу)
Функцијата Опис : Ниско ниво на бучава Долг животен век Висок вртежен момент Податоци спецификација Nema11 planetary Motor Stepper мотор : (Cid 19 : 1, L = 40.1 mm припаѓаат на 2-чекор : )
Ако ви треба поддршка полици, ве молиме кликнете на следниот линк за да се купи :
Апликацијата моторни stepper мотор : Моторни stepper моторот може да се користи во области како што се индустриски контрола на менувачот, прав пакување машина, CD-ROM, ликвидација машина, печатење машина, машина за сечење, гравирање машина, печатач, плотери, роботика и други слични производи. Поврзани Пребарување stepper мотор : Мотор, stepper мотор, stepper мотор, менувач stepper мотор, stepper мотор, насочена мотор, Elektromotor, AC мотор, моторни редуктор dc, насочена мотор, електричен мотор, Getriebemotor, хибридни stepper мотор, 2-фаза stepper мотор , Nema 11 stepper мотор, nema 8 stepper мотор, nema 14 stepper мотор, 20 mm рамка повлекува мотор, 57 мм рамка stepper мотор, 86 mm рамка stepper мотор, nema 17 stepper мотор, nema 23 stepper мотор, nema 34 stepper мотор, nema 42 stepper мотор
Совети за некои корисници : Бразил : ве Молиме да не информирате на CNPJ(Компанија) или CPF(Приватни) откако ќе го постави цел. Аргентина : ве Молиме да не информирате вашиот CUIT откако ќе го постави цел. Руската : Тоа е најдобро да имате име на фирмата, или барем ги твоето полно име.

Одржување На Вртежен Момент:
4.5 N. cm
Тип:
Хибрид
Фаза:
2
Број На Модел На:
ПЛАНЕТАРНИТЕ STEPPER МОТОРНИ 28HS2806A4X-5.18
Чекор Агол(степени):
1.8 степен
сертификација:
CE,ISO
Тековната / Фаза:
0.6 На
Температурата Се Зголеми:
80C Max
Температурата:
-10C~+90C
номинална фаза напон:
4.44 V
Моторни должина:
28mm
Менувачот Должина:
40.1 mm
Cid:
19
Големината На Рамката:
NEMA 11, 28mm
Излез Должина на вратило:
20mm
Dielectric сила:
500VAC/1 минута
Излез Вратило Дијаметар:
6mm
R

Тие исто така купуваат со овој производ