.

.

Eightwood е Радио за Автомобил Стерео FAKRA Z Plug ISO Машки DAB Антенски Адаптер за Антена

Eightwood е Радио за Автомобил Стерео FAKRA Z Plug ISO Машки DAB Антенски Адаптер за Антена

DEN 175.00
DEN 199.20
-12 %
Количина на стоки


Е Радио за автомобил Стерео FAKRA Z Plug ISO Машки DAB Антенски Адаптер за Антена
Карактеристики :
Отпорност 50 Ω
Конектори: Fakra Z машки долга права ISO Машки десен агол конектор
Факултативна Кабел :RG174 default
Факултативна Должина :8"" (20cm)
Опис :
FAKRA Конектори и Кабел Собранија поддршка апликации кои бараат високо-вршење, сигурен и економичен АНТЕНСКИ приклучок. FAKRA конектори стандард SMB Конектори вградени во специјални интер-заклучување пластични домување, кој користи повеќе боја-кодови за лесна идентификација и парење, и се дизајнирани да се изврши до 4 GHz на 50 Ω.
Нашите RF кабел assembliescan се прилагоди со многу различни конектор типови и обичај должини во зависност од вашите потреби и примена. И тие се употребуваат за медицински, компјутер, LAN, RF, автомобилската, следење и комуникациска опрема. Ако ви треба специјален кабел за конфигурирање не се најде овде, можете да креирате ваши сопствени RF кабел собранието конфигурација со пишување на E-mail порака или повик за нас. Купат повеќе,повеќе попуст!
Исто така, достапни за Алпски Ezi-DAB чиста Автопат 300 Di. За повеќе детали, ве молиме контактирајте со сервисот.

Тип На Објект:
Кабли, Адаптери & Приклучоци
Бренд Име:
Eightwood
Напон:
5V
Од Моќ:
-
Материјал Тип:
-
Име На Модел:
AC-F03Z1SP-I01RA-174-20
Објектот Големина:
20 cm
Специјални Функции:
-
Објектот Тежина:
10g
Отпорност:
50 Ohm
Конектор Тип:
Fakra Z1 Директно Приклучок
Конектор Б тип:
ISO Десен агол
кабелот тип:
RG174 20cm
Примена:
за ISO конектор
Функција:
Fakra ISO адаптер кабел
Функција:
DAB антенски адаптер
Погоден 1:
за Алпски Ezi-DAB
Погоден 2:
за чиста Автопат 300Di
R

Тие исто така купуваат со овој производ