.

.

Ifory Ѓумбир Пиперки Гипс 20 Парчиња/10 Кеси За Здравствена Заштита Кинеската Традиционална Болки Во Зглобовите Печ Вратот Назад Масажа На Телото Се Опуштите

Ifory Ѓумбир Пиперки Гипс 20 Парчиња/10 Кеси За Здравствена Заштита Кинеската Традиционална Болки Во Зглобовите Печ Вратот Назад

DEN 277.00
DEN 446.40
-38 %
Количина на стоки

Ifory Ѓумбир Пиперки Гипс 20 Парчиња/10 Кеси за Здравствена Заштита Кинеската Традиционална Болки во зглобовите Печ Вратот Назад Масажа на Телото Релаксација Име на Производ : Пиперки Гипс со Ѓумбир Главните Состојки : Екстракт од Пиперки-2.89% Ментол-7.8% Camphor-9.6% Џинџер екстракт-3% Погоден Предмет : им Помогне на третман за cevical ' рбет,рамо periarthritis,lumbar мускулите вирус,коленото заедничка болка. Производ Предност : 1.Додадете Ѓумбир етерични масла, топлински ефект на олеснување на болката област. 2.Олеснување ладно чувство и избави wamer за вашето тело. 3.Porous, Водоотпорен, Sweatproof Употреба : 1.Измијте погодени дел и избрише тоа сува 2.Се применуваат гипс на болка место.еден гипс може да се користи за 6-8 часа 3.Таму треба да се aninterval на 6-8 часа пред да го користите следниот фластер 4.Еден текот на третманот е 10 парчиња малтери, и употреба на 3-4 курсеви е предложена за најдобар резултат. Престанете да го користите и побара лекар ако : 1.Осип,болка или прекумерна иритација на кожата се јавува. 2.Услови и да се влошат. 3.Симптомите траат повеќе од 7 дена или разјасниме и occour повторно во рок од неколку дена. Поени за Внимание : Тематски употреба, не може да се користи на отворени рани или алергични пациенти. Чување : Херметички, чувајте ги на темно и суво место. Рок На Траење : 3 Години

Тип На Објект:
Масажа & Релаксација
Големина:
Medium
Примена:
Телото
Број На Модел На:
Ѓумбирот Пиперки Гипс
Материјал:
Не-плетени
Бренд Име:
ifory
Точка име :
Кинеската Традиционална Болки Во Зглобовите Печ
Големина:
7X10cm/2 Piece/Bag
Број На Модел На:
болка ортопедски гипс
Материјал:
100% Природни Билки, Не-плетени
Функција:
Аналгетик Болка Гипс
feauture:
Додадете Ѓумбир етерични масла,Porous, Водоотпорен, Sweatproof
кинеската билна медицина:
Заеднички, Грбот, Вратот Болка, Замрзнато рамо, Модринки, Артритис
Болка Во Грбот Печ:
болка гипс
Ментол билни гипс:
Пиперки Гипс со Ѓумбир
Medicated билни гипс:
топла пиперки гипс
R

Тие исто така купуваат со овој производ