.

.

13.56 MHz MF0 IC U10 NFC type2 Картичка IC ISO14443A Картичка

13.56 MHz MF0 IC U10 NFC type2 Картичка IC ISO14443A Картичка

DEN 422.00
DEN 480.00
-12 %
Количина на стоки

13.56 MHz MF0 IC U10 NFC type2 Картичка IC ISO14443 A Картичка Објект е еден вид на безконтактни чип погоден за едно време метрото билет, со 512 малку капацитет за складирање, поддршка ISO14443 A протокол и NFC type2 стандард, исто така, може да се користи како ознаки за NFC, може да се компатибилни со сите модели на мобилни телефони. Протокол стандард : ISO14443 A капацитет на Складирање : 512bits Оперативни фреквенција : 13.56 MHz Читаат и пишуваат на далечина : 2-10 CM, поврзани со читателот Флеш живот : >10000 зачувување на Податоци : 5 години Спецификација : 85.5x54x0.60mm/ISO стандард картичка Материјал : ПВЦ Типични апликации : метрото билети, урбан сообраќај картичка, Интелигентна Зграда, итн.

Бренд Име:
Jedrek
Фреквенција:
13.56 MHz
Чип Вид:
Безконтактни IC Card
Контури:
ISO Картичка
моќност:
Пасивни Картичка
Признавање На Чекање:
Читање-пишување
Број На Модел На:
U10MF0
R

Тие исто така купуваат со овој производ