.

.

einkshop Бренд 129 134 Компатибилни, Мастило Кертриџ За HP Photosmart C4140 C4150 C4180 C4183 C4188 Officejet 6310 6313 Печатач

einkshop Бренд 129 134 Компатибилни, Мастило Кертриџ За HP Photosmart C4140 C4150 C4180 C4183 C4188 Officejet 6310 6313 Печатач

DEN 967.00
DEN 1074.72
-10 %
Количина на стоки

Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 2. Се повторува 2-3 пати додека falshing исчезне.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне. Боја : Црно-Три-Боја
3. 129 134 Компатибилни, мастило кертриџ
2.
Чекор 3 : Чип чистење (контактни точки за чистење)
Чистење на мастило кертриџ чип со гумичка , а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.", што да правам?
Чекор 1 : да се Отстрани мастило кертриџ и ре-инсталира .Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 3.
* Ако вашиот печатач нели "stop/reset копчето", може да се обидете да се игнорира трепка и притиснете го копчето "во РЕД" за да продолжите да печатите, да видиме дали тоа ќе работи.
- Ако уште блескави, Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за најмалку 5 секунди, а потоа отпуштете.
Ако вашата оригинална мастило кертриџ НЕ е 129 134,немојте да го нарачате .(Слика 1)
Чистење на мастило кертриџ чип со алкохол памук брис , по 1 минути, а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи. Потоа почекајте 10-15 секунди, Тоа ќе биде добро.

Тип:
мастило кертриџ
Број На Модел На:
129 134 мастило кертриџ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Бренд Име:
einkshop
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
боја:
Црно-Три-Боја
кертриџ модел:
мастило кертриџ 129 134
за hp 134 мастило кертриџ:
за hp 134 мастило кертриџ
129 мастило кертриџ:
129 мастило кертриџ
за hp мастило c4183:
Officejet 6310 6313 6315 6318
за hp photosmart c4183:
DESKJET 5941 5940XI 5943 D4145 D4155 D4160 D4163 D4168
Компатибилен за печатач 1:
Photosmart 8050 C4140 C4150 C4180 C4183 C4188
R

Тие исто така купуваат со овој производ