.

.

einshop Бренд 300 300XL Компатибилни, Мастило Кертриџ За HP Deskjet F4500 F4580 F2480 F4210 F2483 Photosmart C4680 C4683 Печатач

einshop Бренд 300 300XL Компатибилни, Мастило Кертриџ За HP Deskjet F4500 F4580 F2480 F4210 F2483 Photosmart C4680 C4683 Печатач

DEN 1266.72
Количина на стоки


Ако трепка исчезне, притиснете на копчето "во РЕД", а потоа можете да печатите нормално.
Ако овој метод не може да го реши проблемот, пробај чип чистење како што е прикажано во Прашање 2
.(Слика 1)
Чистење на мастило кертриџ чип со алкохол памук брис , по 1 минути, а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи.
Ако вашата оригинална мастило кертриџ НЕ е 300 (или 300 XL), НЕ се КУПИ оваа кертриџ.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне.
Ако вашиот печатач нели "stop/reset копчето", може да се обидете да се игнорира трепка и притиснете го копчето "во РЕД" за да продолжите да печатите, да видиме дали тоа ќе работи.Слика 3)
Напомена :
Ако сите методи погоре, не може да го реши вашиот проблем, благодарение контактирајте со нас за решение
Прашање 3 .
Ако сè уште блескави, Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за најмалку 5 секунди, а потоа отпуштете. Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 2. Се повторува 2-3 пати додека falshing исчезне.Ако прашање се уште постои, оди напред на setp 3.
Карактеристики :
1) тип на Производ : 300 300xl Remanufactured МАСТИЛО КЕРТРИЏ
2) Кертриџ тип : Повторно произведени
3) Боја : Црна/Боја
4) Обем : Црна 25ml ,Боја 21ml
5) Компатибилен Печатач Модел :
За Deskjet D1600 D1620 D1630 D1658 D1660 D1663 D1668
За Deskjet D2500 D2530 D2545 D2560 D2563 D2566 D2568
За Deskjet D2600 D2645 D2660 D2663 D2666 D2668 D2680
За Deskjet D5500 D5545 D5560 D5563 D5568
За Deskjet F2400 F2410 F2418 F2420 F2423 F2430 F2440 F2476 F2480 F2483 F2488 F2492 F2493
За Deskjet F4200 F4210 F4213 F4230 F4235 F4238 F4240 F4250 F4272 F4273 F4274 F4275 F4280 F4283 F4288 F4292 F4293 F4294
За Deskjet F4400 F4435 F4440 F4450 F4470 F4472 F4473 F4480 F4483 F4488 F4492
За Deskjet F4500 F4580 F4583
За Photosmart C4600 C4610 C4635 C4640 C4650 C4670 C4673 C4680 C4683 C4685 C4688
За Photosmart C4700 C4740 C4750 C4780 C4783 C4785 C4788 C4793 C4795 C4798 C4799
За ЗАВИСТА 100 110 111 114 120 121 (D410a D410b D411a D411b D411d D411c) e-Сите-во-Едно Принтери
Пакет Содржина :
1 Pcs 300 300xl Црно мастило кертриџ
1 Pcs 300 300xl Боја на мастило кертриџ
Клиентите Често поставувани прашања
Прашање 1
Печатачот е прикажување на "Низок мастило ниво"/ "Празни" /"Црвено Х" / "!"(жолт извичник), што да правам?
Тоа е Нормална состојба за сите повторно произведени мастило касети, кои покажуваат такви информации.

Тип:
мастило кертриџ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
300 300xl Мастило Кертриџ
Бренд Име:
einkshop
Функција:
Повторно Произведени
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Компатибилен за печатач 1:
Deskjet F4583 D1630 D1658 D1660 D1663 D1668 D2530 D2545 D2560
Замена 300xl Мастило кертриџ:
F4500 f2420 f2483 5550 Photosmart C4683 C4680
deskjet 5550:
deskjet 5550
deskjet f2420:
deskjet f2420
300 300xl Мастило Кертриџ:
300 3300xl мастило кертриџ
photosmart c4680 мастило кертриџ:
photosmart c4680 мастило кертриџ
deskjet f4500:
deskjet f4500
Photosmart C4683:
photosmart c4683
R

Тие исто така купуваат со овој производ