.

.

2.2 KW ER25 Вретено Мотор Воздушно ладење 18000rpm 220V AC за CNC Машини GDZ93x82-2.2

2.2 KW ER25 Вретено Мотор Воздушно ладење 18000rpm 220V AC за CNC Машини GDZ93x82-2.2

DEN 17280.00
DEN 19200.00
-10 %
Количина на стоки


(2) При користење на електричен вретено, вретено од низок според принципот на висока брзина, постепено зголемување на брзината за да се загрее, кога вретено се вчита до брзина и непречено функционирање на државата, откако потребниот обработка, може да подобра заштита вретено, да се намали носат. Теоретски се забранува вретено 24 часа на непрекината работа на оперативниот 12 часа по вретено Вретено нека се одморат барем 2 часа, со цел да се спречи формирањето на скратени поради механички замор живот на вретено. Исто така, секогаш се обрне внимание на циркулација на вода, температурата во резервоарот, толку температурата на водата е премногу висок, ладење ефект не може да се постигне prefetching.
(2) Поставување на фреквенцијата конвертор треба да биде прилагодена команда канал, а потоа поставете го екранот канал, и конечно да постави параметри. И ако сакате да се обиде на вода за ладење вретено motore, само проверка на нашето за детали. Ако вретено е вода за ладење, да се провери дали вода за ладење содржи нечистотии да се обезбеди вода е мазна.
(3) вретено вода за ладење мора да се чуваат чисти и без нечистотии, препораки за да се исчисти по крајот на вретено вратило пловен пат, размер и вода дупки за да се избегне поради затнување да ' рѓа.
(4) Секогаш проверете на конектор на кабел, за да се избегне оштетување на конекторот лабава или стареење доведува до вретено и се вози. Само под премисата на штета на роторот вратило теми со клешти и други алатки за отстранување на чак, и чистење на роторот заострените понесе и менгеме на вретеното за да се избегне Филмови го скрати животот, влијаат на квалитетот на работното парче. Вретено одржување спецификација :
(1) за да се контролира вретено вкупното време работел. Користете Претпазливост
(1) мора да одговара на диск вретено избран правилно според електрични вретено nameplate добра дебагирање на струја, напон и фреквенција.
Модел
GDZ93x82-2.02 mm
Известување
Вретено мотор мора да се инверторот VFD излез, не може директно да се поврзе напојување
Гаранција
Лагери за половина година, или други делови за една година
Intersecting површина : 93*82mm
Материјал : 304 од не ' рѓосувачки челик
Имајќи конфигурација : 2 X7006 CP4 , 2 X7002 CP4 DT 4 лагери
Максимална брзина : 18,000 менува бројот на вртежи / мин
Максимална оперативни фреквенција : 300 Hz
Радијална runout : 0.
(4) за Време на операцијата, алатката мора да биде заменет во правилен начин.2
Тип
Воздушно ладење за Машини за
Брзина (r/мин)
18000
Моќност (KW)
2.025 mm
Димензии : 93 * 288mm
Брзина на владата : преку инвертор за да се прилагоди на излезниот напон и фреквенција може да се постигне 0-18000 stepless
Драг пријател, ако имате било какви други барања на вретено мотор, само ги споделите со нас слободно. При поставувањето на параметри, бидете сигурни дека референтната фреквенција, фреквенција на три највисоко оценет фреквенција и конзистентност. Ако тела има целосно изгубени прецизност, тоа мора да се заменат веднаш.
(3) при користење е строго забрането победи, хит навој вретено се стега и роторот крајот, па како не, да се намали компонента живот, влијае на резултатите вретена се користи.

Оперативен Брзина:
18000RPM
Максимален Вртежен Момент:
1.21 Nm
Број На Модел На:
GDZ93x82-2.2-220V
Бренд Име:
ToAuto
Примена:
Мелничката
Вретено моќ:
2.2 kw
Ладење тип:
Воздух За Ладење
Заеднички на носот:
ER25
Вретено Напон:
220v
Примена:
cnc рутер
R

Тие исто така купуваат со овој производ