.

.

einkshop Бренд 301 301XL Comptible со Мастило Кертриџ Погоден За HP Deskjet 1050 1000 2000 2050 Година 2510 3000 3054 Печатач

einkshop Бренд 301 301XL Comptible со Мастило Кертриџ Погоден За HP Deskjet 1050 1000 2000 2050 Година 2510 3000 3054 Печатач

DEN 1166.00
DEN 1295.52
-10 %
Количина на стоки


За 301 XL 301 XL Black & Боја на Мастило Кертриџ Замена 301 За Deskjet 1050 1000 1050 A 1055 2050 2000 3000 3050 2050 A 3050 A Печатач
Ве молиме имајте во предвид :
Различни Област користат различни мастило кертриџ модел иако печатач модел е исто!
Ве молиме проверете ја вашата оригинална мастило кертриџ модел број пред да го одржи редот. Се повторува 2-3 пати додека falshing исчезне.
Чекор 3 : Чип чистење (контактни точки за чистење)
Чистење на мастило кертриџ чип со гумичка , а потоа се ре-инсталира, да видиме дали тоа ќе работи. Кога ќе ги види овие информации, ве молиме да го Игнорираат тоа и да Кликнете на "OK" или "Затворање" да продолжи да се печати.
Нашите мастило касети се Remanufactured . Трепка жолта светлина, што да правам?
Исклучување на печатачот, исклучете на печатач, да чекаат за некое време, и потоа повторно да започне печатач.
За некои печатач, исто така можете да Притиснете и Задржете за СТОП / РЕСЕТ КОПЧЕТО (превртен црвен триаголник копче) за 5-10 секунди, пораката прозорецот ќе исчезне.

Тип:
мастило кертриџ
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Број На Модел На:
301 301xl Мастило Кертриџ
Бренд Име:
einkshop
Функција:
Повторно Произведени
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Кертриџ за Статус:
Целосна
кертриџ модел:
301 301xl Мастило Кертриџ
301:
Deskjet 1000 1050 1051 1055 2050 2000 3000 3050 3051
Замена 301 кертриџ:
deskjet 1050a
Замена 301 xl Мастило кертриџ:
Deskjet 2510 3510 D1010 1510 2540 4500 1050A 3050A
deskjet 1000 мастило кертриџ:
deskjet 1050a
deskjet 1050:
deskjet 1050 мастило кертриџ
deskjet 2050 година :
deskjet 2050 година
три-боја на мастило кертриџ 2050a:
три-боја на мастило кертриџ 2050a
R

Тие исто така купуваат со овој производ