.

.

MYLB-Чиста Графит Crucible Првенство Пропан Факел Топење на Злато Сребро Бакар Метал 40Mm X 40Mm

MYLB-Чиста Графит Crucible Првенство Пропан Факел Топење на Злато Сребро Бакар Метал 40Mm X 40Mm

DEN 142.08
Количина на стоки

Има добар коефициент на топлинска спроводливост и температура отпор, топење на злато, сребро, платина
и други скапоцени метали и други легури со висока чистота графит crucible,
производ висока температура отпор, анти-оксидација отпорност на корозија како и подолг животен век.
Материјал : Висока чистота парична казна честички графит
Волуменска густина повеќе од еднакви 1.78 g/cm3
Електрични resistivity повеќе од еднакви 9 μ м Ohm
Свиткување сила повеќе од еднакви 40 Mpa
отпор на компресија повеќе од еднакви 70 Mpa
честички Помала од еднакви 43um
Големина : 40mm x 40mm
Добро термичка стабилност : според услови за користење на графит crucible snap топлина и студ;
И отпорност на корозија, отпорност на перформансите, за да се обезбеди сигурност на квалитетот на производот;
И отпорност на силна киселина, силен алкално;
Добри топлина за пренос на перформансите на графит crucible : за значително да се скрати на топење време и зачувајте енергија;
Пепел содржина помалку од 0.1% , за да се обезбеди благородни метали во топење не е контаминирана;
Во високи-температура со користење на процесот, тоа добив мал коефициент на термичка експанзија;
И одредени вирус отпорност на термички шок, изгасне;
Долг животен век.
Користење
Графит crucible е генерално се користи во легура алатка челик топење и топење на nonferrous метали и нивните легури.
Графит crucible може да се користи во преработка на графит, графит crucible, графит кастинг crucible резервоарот,се повлече прачки, мувла и друго графит производи.
Со Користење На Совети
Се чуваат на суво место, не се тоа влажни
по сушење на crucible , не го прават тоа допир со вода.
Бидете внимателни да не даде механички влијанието на сила, не од падот или влијание.
Пакет се Вклучени : 1 x Цилиндрични директно Графит резервоар за нафта crucible стопена злато ingot мувла
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерење allowe
Има добар коефициент на топлинска спроводливост и температура отпор, топење на злато, сребро, платина
и други скапоцени метали и други легури со висока чистота графит crucible,
производ висока температура отпор, анти-оксидација отпорност на корозија како и подолг животен век.
Материјал : Висока чистота парична казна честички графит
Волуменска густина повеќе од еднакви 1.78 g/cm3

боја:
Црна
Материјал:
Бакар
Бренд Име:
ACAMPTAR
DIY Материјали:
Металугрија
R

Тие исто така купуваат со овој производ