.

.

DIY дијамант сликарство крстот бод Везана дијамант Кошарка везови полн плоштад Кристал смола дијамант мозаик christmas105

DIY дијамант сликарство крстот бод Везана дијамант Кошарка везови полн плоштад Кристал смола дијамант мозаик christmas105

DEN 243.00
DEN 458.88
-47 %
Количина на стоки


Ве молиме избришете ја нежно со половина влажна крпа, ако тоа е валкано од безгрижно;
За Фотографија/Слика Обичај
Тоа е навистина популарни и модерен да се обичај било на слика или сликата што сакате
да се направи дијамант сликарство,како што се вашата фамилија или свој портрет,свадба слики,
фотографии на патување,домашни миленици,и убава глетка. Ве молиме да го пополните вашата точна адреса вклучувајќи го и вашиот стан Бр. Исто така,координација на 9
аспекти и 13 аспекти претставува совршен светол ефект на рефракција.
Па ве молиме да не се отвори спорот, бидејќи на боја или големина на несовпаѓање
Причини да се Купи Дијамантски Сликарство од Нас
1. Насобраните смола дијамант моделот треба да се преземат точка во внатрешноста на намалување на линија, и
потоа, посебно во парчиња, за да се обезбеди целокупната ефект.Тоа е светлина,тешки,не-токсични,не-загадување и
заштита на животната средина. Смола дијамант се јаде,не дозволувајте деца да си играат со цел да се избегнат несреќи како
како голтање;
5. Доволно смола дијаманти;
2.Ако не
проверете цел пред прифаќање на цел потоа подоцна се најде таму е проблемот или dismatch
тогаш ние НЕ презема било каква одговорност и Нема враќање на купувачот. Објектот не вклучува рамка.
Внимание за руски Клиенти :
1. Пинцети (што се користат за клип дијамант);
3.
Важни информации за Купувачите :
кога ќе примите цел ве молиме проверете го тоа пред да се регистрирате цел. Фабриката Штекер : Секоја слика може да се прилагоди.
Ова е 5 D недовршени формулиран плоштадот дијамант сет
Големина на платно (Содржи Копија Простор) : Една рунда 20x24cm,32x39cm,40x49cm,50x62cm
Големина на слика : За 16x20cm,28x35cm,36x45cm,46x58cm
Забелешка : Големината е рачни мерења на локации, може да биде малолетно лице
разлики(2~3cm), тоа е нормално, ве молиме остатокот увери
Раководство на DIY Дијамант Сликарство
1. Цртежот треба да се одржуваат чисти.Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини, како што се боја одраз во
мониторот,осветлување,припадност и сл., улица, град, регион
и земјата,и пост индекс.
НАПОМЕНА : дијамант сликарство ние се продаваат тука е Полу-готови
производот, кој НЕ го вклучува РАМКА!
Ние се продава дијамант сликарство материјал е смола,целиот мозаик модели се drilled надвор
со смола дијамант, база на мапата со лепило фото хартија. Инаку,лепило сила ќе бидат погодени. Ако сакате да престане да го работи за некое време,ве молиме повторно да се покрие назад хартија на лепак дел
за да се избегне прашина;
2.Нејзините сребро-gilt база сфаќа добар ефект на одраз и рефракција. Ве молиме погледнете го боја маса ако не знаете која боја да се користи;
3.
Мерки на претпазливост на DIY Дијамант Сликарство
1.Ако пакетот е ОШТЕТЕН
или не се поклопува со цел што си ја купил,тогаш ве молиме ОДБИЕ нарачката. (Пример : производот не е ист со слика,
не замисли совршен производ големина не се види, постојат неисправни, итн. Ве молиме прочитајте референтната внимателно пред операција;
2. Технологија : Не-пеглање дијаманти
7. Дијамант : смола материјал на дијамант е иста со очила,кој има светла и
сјајна боја,и добар рефракција.

Големина:
picture size 16x20cm, picture size 28x35cm, picture size 36x45cm, picture size 46x58cm
Шаблон Тип:
Портрет
Стил:
Европа
Бренд Име:
Радост Недела
Надворешното Пакување:
Обоени Кутија
Материјал:
Смола
Платно Пакување Метод:
Навива
Дијамант форма:
Плоштад
Употреба:
Слики
Рамка:
No
Форма:
Еден
Pasting Област:
Целосна
Број на Бои:
зависи од слика
unframe:
Без Рамка
Употреба:
Домаќинство Essentials/Декорација
колекции внатрешни детали:
смола честички, Основната ткаенина, Цртежи, Форцепс, Плоча
Is_customized:
Yes
Материјал на Дијамант:
Кристал
Завршување:
Недовршени,ќе Треба рачно изработени
Тема:
Кошаркарска ѕвезда
Големина на платно:
За 20x24cm,32x39cm,40x49cm,50x62cm
Големина На Слика:
За 16x20cm,28x35cm,36x45cm,46x58cm
Стил:
Европа
R

Тие исто така купуваат со овој производ