.

.

100pcs/многу BC11 висока фреквенција ниска отпорност 100V47UF алуминиум electrolytic capacitor size 8*12 47UF

100pcs/многу BC11 висока фреквенција ниска отпорност 100V47UF алуминиум electrolytic capacitor size 8*12 47UF

DEN 329.76
Количина на стоки


1
Опис На Производот
Висок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори
Напон - Отценети
Capacitance
47 UF
Толеранција 20%
Големина / Димензија 8мм
Висина - Седиште (Макс) 12mm
Монтажа Тип Преку Дупка
НАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА :
Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,
дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле
,напојување,трансформатор,конектори, итн.
Нашата Силна Линија

ПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБА
Микропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рс-пет 232
интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,
multi-channel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,
притисок и сензор на температура,
безжични производи
Проверка пред испраќање
Совршен Пакет
По продажба на услуги

боја:
Светло Сива
is_customized:
Yes
Пакет Тип:
преку дупка
Примена:
Општа Намена
Температурата На Работа:
Стандард
Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Структура:
Фиксна Capacitor
Број На Модел На:
bc11
Бренд Име:
ENLINCA
R

Тие исто така купуваат со овој производ