.

.

TSR-150AA РБС-150AA Три Фаза Цврста Состојба Реле AC90-280V Текст Контрола AC 30~480V Излез Оптоварување 150A 3 Фаза РБС Моќ AA48150

TSR-150AA РБС-150AA Три Фаза Цврста Состојба Реле AC90-280V Текст Контрола AC 30~480V Излез Оптоварување 150A 3 Фаза РБС Моќ

DEN 1824.00
Количина на стоки


Број На Модел Вовед
Ве молиме изберете ја точната тековната accoding на следниве начела.
Струја на Опрема/Сооднос= Тековни на РБС
Струја на РБС*Сооднос=Тековни на Опрема
(Односот зависи од видот на вашата опрема)
Resistive оптоварување : 60% Индуктивен товар : 60%
За време на користењето на РБС, тоа ќе даде многу топлина, па со цел да го продолжи животот на вашиот ССР,
ве молиме да се вчита вашиот ССР со Радијатор ако сегашниот е над 10 A, исто така, ако е тековната над 60 A,
на вентилаторот за ладење е потребно.
TSR-150 AA РБС-150 AA Три Фаза Цврста Состојба Реле AC 90-280 V Текст Контрола AC 30~480 V Излез Оптоварување 150 A 3 Фаза РБС Висока Моќност AA48150
Примена :
Со прекинувач без искра, никаква бучава,со голема преклопни брзина,анти-корозија,влага-доказ,анти-вибрации,долг живот.висока сигурност,електромагнетна компатибилност и други карактеристики.Тоа може да се широко се користат во воздушната,морски,апарати за домаќинство,алатни машини,телекомуникации,автомобилот,рударство и др.автоматизација и контрола област.
Три-фаза Solide државата реле
TSR-150 AA
Текст : 90~280 VDC
Вчитај : 30~480 VAC Три-фаза РБС специфицирате било. TSR-150 AA големина 105.0 L*74.0 W*33.0 H Излезниот напон 30-480 VAC Излез тековната 150 A Влезен напон 90-280 VAC Текст тековната DC10-68m A НА Напон 1.8 V ИСКЛУЧУВАЊЕ Истекување Тековната 10m A ON-OFF Time 10m S Dielectric Сила 2500 VAC Изолација Отпор 1000 M/2500 VDC Температурата _-30- +75 Монтажа Методи на Шасијата Планината На Упатства за Работа LED Тежина 450g
'

Бренд Име:
EARUELETRIC
Теорија:
цврста состојба реле
Заштита На Функција:
Епоксидна
Контакт Оптоварување:
Висока Моќност
Број На Модел На:
TSR-150AA
Употреба:
Општа Намена
is_customized:
Yes
Напон:
5-32V
Тип На Единица:
парче
Тежина На Пакет:
0.45kg (0.99lb.)
Пакет Големина:
1cm x 1cm x 1cm (0.39in x 0.39in x 0.39in)
R

Тие исто така купуваат со овој производ