.

.

12pcs Магнетни Компатибилни, Мастило Касети За HP177 за HP 177 Photosmart C5140 C5150 C5180 C5183 C5185 D7145 D7155 D7160 печатач

12pcs Магнетни Компатибилни, Мастило Касети За HP177 за HP 177 Photosmart C5140 C5150 C5180 C5183 C5185 D7145 D7155 D7160 печатач

DEN 789.00
DEN 1127.04
-30 %
Количина на стоки

Разлики во бојата може да биде предизвикана од некои други причини,ве Молиме во вид преовладува. Не чувајте го касети во замрзнување на температура или на директна сончева светлина. За најдобри резултати, ве молиме да го користите до сите мастило во рок од 6 месеци по инсталацијата. Ви благодариме за вашата поддршка!
Компатибилен со мастило кертриџ
12 X 177 Магнетни Компатибилни, Мастило Касети За HP 177 Inkjet Принтер ink за HP Photosmart
C5140 C5150 C5180 C5183 C5185 D7145 D7155 D7160 Целосна 177xl
Информации За Производот
Модел Магнетни Компатибилни, мастило Касети за HP 177 мастило кертриџ
Боја Црна Синозелена Светлина Цијан Магента Светло Жолта Магента
Мастило За Јачина На 22 11 11 11 11 11
(ML)
Се користи За HP 3210 /3210v/3210xi /3213/3308 /3310/3310xi/3313/8230/8238/8250/ 8253/C5140/ C5150/C5180/ C5183/C5185/D7145/ D7155/D7160/D7163/D7345/ D7355/D7360/ D7363/
Мастило кертриџ пакување
12 Pcs Многу : 2 BK+2 C+2 LC+2 LM+2 M+2 Y
22ml*2 Црна компатибилни, мастило кертриџ
11ml*2 Синозелена компатибилни, мастило кертриџ
11ml*2 Светлина Синозелена компатибилни, мастило кертриџ
11ml*2 Магента компатибилни, мастило кертриџ
11ml*2 Светлина Magemta компатибилни, мастило кертриџ
11ml*2 Жолта компатибилни, мастило кертриџ
Производ слики
Сертификација
Ефект
Поседувате фабрика
Корисникот
Совети:
1. Ако изберете ПОС Малезија , рокот е 30 до 45 дена . Ние да се потрудиме да им служи на нашите клиенти најдобро што можеме.
Сите текстови и слики се за повикување само.
Повратни информации :
1. Ве молиме да го купи истиот мастило кертриџ модел за вашиот печатар!!!
2.
- Зошто печатач покажува "НЕМА ДОВОЛНО МАСТИЛО" или "ПРАЗНИ" или Индикаторот светлина.
Answer : ___________________________ NOTE :
1. Ако имате било какви проблеми со нашите предмети или услуги,ве молиме да контактирате со нас на прво пред негативни повратни информации. Ако не се потврди мастило кертриџ е компатибилен со вашиот печатач,
ве молиме љубезно да ми кажете вашата оригинална моделот на вашиот печатач и вашиот моделот на вашиот печатач. За вашето задоволство и позитивни повратни информации е многу важна за нас. Логистика информации се ажурирани и навремено. Ние брод на светот, по цел имаат следење на број.
4 Ние ќе ја испорача парцела во прв пат.
Бидејќи чип се уште го задржи статусот кога ОЕМ мастило кертриџ користи нагоре. Логистика информации се ажурирани полека. Ние поддршка повеќето превозот начини : Кина Пост Регистрирани Воздух Mail, ПОС Малезија, e-Пакет
Внимание
1 ве Молиме не се споредуваат компатибилни, мастило кертриџ со ОЕМ мастило кертриџ.
Боја Несовпаѓање :
100% вистински фотографии.Ве молиме да ја напуштат повратни информации и 5 ѕвезди, ако сте задоволни со нашата објекти и услуги. Логистика информации се ажурирани и навремено.
Бидејќи истиот модел на печатач, различни региони може да користат различни кертриџ модел. Ние ќе рефундирање на дека ако се врати на предмети во рамките 7days од вашиот приемот на предмети за било каква причина. Ако изберете Кина Пост Регистрирани Воздух Mail , рокот е 35 до 50 дена . Бидете сигурни дека вашиот печатач работа, еднаш неделно, барем да се задржи печатач-глава е јасно. Имајте на мастило касети надвор од дофат на деца и не пијат или јадат.

Тип:
мастило кертриџ
Компатибилен Бренд:
HP
Бренд Име:
Магнетно
Број На Модел На:
Компатибилен со мастило кертриџ за HP177 За HP 177
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Целосна
Компатибилен Бренд:
HP Inkjet
Количина:
12pcs/set инкџет касети
Компатибилен со мастило кертриџ за HP 177:
Компатибилен со мастило кертриџ за HP177 За HP 177
компатибилен печатач модел за HP:
за hp C5150/C5180/ C5183/C5185/D7145/ D7155/D7160/D7163/D7345 печатач
Компатибилен печатач модел за hp 2:
D7355/D7360/ D7363 за HP inkjet 177
мастило капацитет:
22ml/Б.к.*2, 11ml/C*2, LC*2, М*2, LM*2, Y*2. Целосно компатибилен канцеларија мастило
со чип:
Yes
боја:
C, M, LC, LM, Y, K
Обоени:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ