.

.

Лаптоп со батерија за ACER Стремат V5 V5-171 V5-431 V5-471 V5-531 V5-571 Серија AL12A32 AL12A72

Лаптоп со батерија за ACER Стремат V5 V5-171 V5-431 V5-471 V5-531 V5-571 Серија AL12A32 AL12A72

DEN 887.52
Количина на стоки


Капацитет : 37 Wh
Напон : 14.8 V
Дел Број : AL12 A32, AL12 A72 4 ICR17/65 АК.004 BT.097
Одговара Лаптоп Модел :
За Acer Стремат V5 Серија
За Acer Стремат V5-431
За Acer Стремат V5-431 G
За Acer Стремат V5-431 P
За Acer Стремат V5-471
За Acer Стремат V5-471 G
За Acer Стремат V5-471 P
За Acer Стремат V5-531
За Acer Стремат V5-531 G
За Acer Стремат V5-531 P
За Acer Стремат V5-551
За Acer Стремат V5-551 G
За Acer Стремат V5-571
За Acer Стремат V5-571 G
За Acer Стремат V5-571 P
За Acer Стремат Е1 Серија
За Acer Стремат Е1-410 G
За Acer Стремат Е1-470 P-6659
За Acer Стремат Е1-532
За Acer Стремат Е1-572 G
VALENX ELECTRONICS CO., LTD VALENX ELECTRONICS CO., LTD е компанија која е фокусирана на дизајн и производство на лаптоп батерии. Компанијата е основана во 2008, 2009 поминале ISO9001 сертификација, и во текот на 2009 година успешно се завршени ISO9001 : 2008 надградба. Имаме 10 години на професионален лаптоп батеријата дизајн и производство на историјата. Во 2008 година, добивме Atmel е техничка поддршка за да го внесете лаптоп батеријата преработувачка индустрија. Компанијата продолжение на постојан развој, постојните кадри од повеќе од 100 луѓе, главно во Гуангжу, Dongguan и Шенжен и на други места. Valenx Лаптоп батеријата 2008 година, atmega406 и atmega8 + LM358 менаџмент на енергија решенија 2012, atmega16 HVB менаџмент на енергија решение 2015 година, SINOWEALTH Електронски Ltd. SH79 F329 A моќта за управување со решение да ги имаме сите права, сите решенија со користење на истата програма рамка за различни MCU пренесување и оптимизација. За сите заинтересирани клиенти, ние може да обезбеди референтен изворниот код и добредојде вашите предлози и прашања. Нашето решение поддржува само програмирање, можете да го користите USB за ажурирање на фирмверот, поддршка на вашиот сопствен код за да го замени нашиот кодекс( Пред тоа, ве молиме внимателно да се провери вашиот сопствен код ).

Пакет:
Yes
Батеријата Напон:
14.8 V
Капацитетот На Батеријата:
2001 - 2500 MAh
Компатибилен Бренд:
Acer
Бренд Име:
VALENX
Тип:
Li-Ion
Број На Модел На:
AL12A72
Производи Статус:
Акции
боја:
Црна
Батеријата клетки:
4
Гаранција:
24 месеци
Одговара за модели 1:
AL12A32 4ICR17/65 АК.004BT.097
Одговара за 2 Модели:
E1 Серија Е1-410G Е1-470P-6659 Е1-532 Е1-572G
Одговара за модели 3:
V5-571P V5-571G V5-431 V5-431G V5-431P
R

Тие исто така купуваат со овој производ