.

.

1PC 3g HY880 Термички Маснотии Шприц Соединение Паста За ПРОЦЕСОРОТ VGA LED PC Чипсет

1PC 3g HY880 Термички Маснотии Шприц Соединение Паста За ПРОЦЕСОРОТ VGA LED PC Чипсет

DEN 152.16
Количина на стоки


Оваа термичка паста термички маснотии HY880 3g има висок коефициент на топлинска спроводливост, со Голема изолација, може да голи висока температура, висока стабилност, Продолжена изложеност нема да биде воздушно сушен, не-сам, не-токсични, невкусна, не-корозивен. Се однесува на : ПРОЦЕСОР, графичка картичка, греење, елемент (како што се моќ засилувач, IC, топлина цевки), итн. Меѓу радијатор и топлина transfer This термичка паста термички маснотии HY880 3g има висок коефициент на топлинска спроводливост,
Голема изолација, може да голи висока температура, висока стабилност,
Продолжена изложеност нема да биде воздушно сушен, не-сам, не-токсични, невкусна, не-корозивен.
Се однесува на : ПРОЦЕСОР, графичка картичка, греење, елемент (како што се моќ засилувач, IC, топлина цевки), итн.
Меѓу радијатор и преносот на топлината
Тип на производ : HY880
Боја : Сива
Коефициент на топлинска спроводливост : 5.15 W / m-K
Термичка отпорност : Помалку од 0.004 целзиусови степени -in2 / W
Температурата на работа опсег : -30 ~ 180 целзиусови степени
Пакетот вклучува : 1 x Термичка Паста
Answer : ___________________________ Note : осветленост и различни монитори може да предизвика бојата на објектот во сликата малку се разликува од вистинска работа. Мерењето е дозволено грешка е +/- 1-3cm.

is_customized:
Yes
Тип:
Фан
Пакет:
No
Примена:
Компјутер Случај
Број На Модел На:
SZS-BOF-I020625
Бренд Име:
Fasdga
R

Тие исто така купуваат со овој производ