.

.

Замена на проектор светилки сијалица, POA-LMP63/610-304-5214 за PLC-XU45

Замена на проектор светилки сијалица, POA-LMP63/610-304-5214 за PLC-XU45

DEN 3754.00
DEN 4080.00
-8 %
Количина на стоки


Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Проектор светилки слабо како тие возраст. Ние сме биле во проектор светилки за 10 години. Со цел да го докажеме нашиот квалитет светилки, ние може да ви понуди 180-ден гаранција од денот на превозот фактура,која може да направи вашата уживаат во животот слободно. Оригиналниот голи светилка(ОБ/OOB)
4. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци. Изобилство од Акции ни овозможи да се организира shippment брзо, обично светилки нареди може да се превезува на истиот ден. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи ги следниве :
· Исклучување на машината и да се овозможи светилка да се излади целосно
· Отстранете го поклопецот
· Unscrew светилка домување единица
· Отстранување на стари светилка
· Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие.
Замена на проектор светилки сијалица, POA-LMP63/610-304-5214 за PLC-XU45
SKU : POA-LMP63/610-304-5214
Номинална моќност : 200 W Апликација : Комерцијални,Инженеринг,Затворен,Професионални,Едрење,училиште, канцеларија. Нашиот продажен тим ќе ви одговорат искрено за податоци на светилки и нудат добра вредност,која вреди за парите.
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица.
Просечен Живот (часот) : околу 2000-3000hrs Гаранција : 120days
Fiting за : PLC-XU45
Превозот со : DHL,EMS,Fedex,итн
Испорака време : во рок од 3 дена по добивањето на уплатата
Детали :
Ние можеме да снабдување :
1. Сигурен Corporation. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти. 180-ден Гаранција.
Ви благодариме за вашата посета и имаат пријатен шопинг. Оригиналниот светилка со домување(OWH/GLM/OEM)
3.
Контактирајте со нас
Ако имате било барање или би сакале да добиете повеќе информации за нас, pls не двоумете се да контактирате со Trademanager или пад писмо по е-пошта. Ние сме секогаш тука да ве поддржиме, ако било кој проблем се случиле.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка :
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Оригиналниот светилка модул(НП/OLM)
2. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине ја напушти проектор во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Компатибилен светилка со домување(CWH/ML/СМ)
5. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран. Професионална Соработка Тим. Ние сме секогаш тука за да се одговор на првиот претходниот период. Компатибилен голи светилка (CB)
Имаме светилки на сите следниве видови за проектори :
Фабриката и магацин
Зошто да се купи од нас :
1.

Број На Модел На:
POA-LMP63/610-304-5214
SKU:
POA-LMP63/610-304-5214
База Тип:
uhp
Употреба:
бизнис образование сала за состаноци
Гаранција:
120 дена
светилка:
Висок притисок Жива Светилка
Траење на живот:
2000-3000HRS
Одговара за:
PLC-XU45
оригиналниот:
Кина
Преносни:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ