.

.

YCCPAUTO Мотоцикл Светлата H6 H4 Led Светло Ba20d DC12v Мотор HeadLamp Светилки H4 Главата Светлина Hi-Lo Зрак Бела 24W 3000LM Нови

YCCPAUTO Мотоцикл Светлата H6 H4 Led Светло Ba20d DC12v Мотор HeadLamp Светилки H4 Главата Светлина Hi-Lo Зрак Бела 24W 3000LM

DEN 517.00
DEN 638.40
-19 %
Количина на стоки


YCCPAUTO Мотоцикл Светлата H6 H4 Led Светло Ba20d DC12v Мотор Head Lamp Светилки H4 Главата Светлина Hi-Lo Зрак Бела 24 W 3000 LM Нови
3 висок квалитет ПАРЧЕ чипс и моќ достигне до 18 W. Компатибилна со речиси сите мотоцикли и велосипеди, како што се сијалица големина H4, H6 и PH7, но не и за PH11, H7 и H11 Сите-во-едно & Plug and play дизајн. Изгради-во Power starter направи тоа со мини големина и лесно да се инсталира. Одбие топлина. Изгради-со 6500rpm фан да се задржи кул во текот на работењето. Голема & Ниска Зрак. Оваа Led светла може да се користи со висок зрак и ниска зрак опции. Спецификација : 1.Моќност : Висока Зрачна 24 W, Ниска зрак 12 W 2.Влезен Напон : DC 6 V-36 V 3.3000 Lumens,4 LED Чипови запалени за Високо зрак, 2 LED Чипови запалени на ниски зрак; 4.Бои : Бела (6000 K) 5.Чипови : 4 парчиња КОЧАН LED чипови 6.Зрак Агол : 360° 7.Работна температура : -45°~125° 8.Водоотпорен : IP67 9.Материјал : Воздухопловство Алуминиум Легура 10.4 Приклучоци : Компатибилна со речиси сите мотоцикли и велосипеди, како што се H4 и PH7 H6 и така натаму, Но не и за PH11, H7 или H11 Пакетот вклучува : 1 x Motocycle LED Светлата 1 * Пролет 4 x Sockets MOTORCYLE СВЕТЛАТА функција : 1. Широк апликација која е погодна за 98% мотоцикл модели. 2. Plug and play исто како и замени на оригинални халоген сијалица. 3. 2-страна емитуваат светлина, светлината на моделот/насока во согласност со меѓународните стандарди. 4. Прозрачна Флукс : 3000 LM, светлината е 3 пати на оригиналниот сијалица. 5. Со КОЧАН чипови кои се со висок квалитет и долг животен век. 6. Сите во еден дисипација на топлина дизајн, постојана работна температура е помала од 50 степени.

Извор На Светлина:
LED
Бренд Име:
YCCPAUTO
Напон:
12V
Температура На Боја:
6500K
Lumens:
3000Lm
Тип На Објект:
Мотоцикл фарови
боја:
6500K
Животен век:
50000 часа
Wattage:
24W high/12W low
зрак:
h4 h6 led hi-lo бела
Материјал Тип:
Нерѓосувачки Челик
Напон:
12v led motorcycle headlight
R

Тие исто така купуваат со овој производ