.

.

YILONG 5'x8' исклучителен дизајн четири сезони тепих класичен страна заврзана рачно изработени свила турски килим (YHW637B5x8)

YILONG 5'x8' исклучителен дизајн четири сезони тепих класичен страна заврзана рачно изработени свила турски килим (YHW637B5x8)

DEN 161280.00
DEN 230400.00
-30 %
Количина на стоки

YILONG 5'x8' исклучителен дизајн четири сезони тепих класичен страна заврзана рачно изработени свила турски килим (YHW637 B5x8)
Килим Бр. YHW637 B5x8
Занаети Рака заврзана
Материјал Свила
Големина 5ft x 8ft (152cm x 244cm)
Превозот Бесплатен превозот+врата до Врата услуга
Плаќање Онлајн плаќање или Т/T, Western Union, Paypal, итн.
Квалитетот 23 0 линии; 36 7 kpsi (57 0,000 јазли/м 2 )
* Рачно Изработени Свила Килим Фотографии *
Овој килим е 100% handknotted. Производство на време : Околу. 5 месеци. Овој килим е направен од казна свила. Големина : 5ft x 8ft (152cm x 244cm) ве Молиме да го видите прекрасниот дизајн и живописни бои. Ве молиме погледнете го убаво класичен дизајн. Ве молиме погледнете го густа назад на овој килим.
~ Ние сме фабрика!
~150 години историја; 9000 ткајачки ~
~ Ова тепих прикажана тука е во парк!
~ Ние можеме да брод за вас денес!
* Како ги Направи овие Прекрасни Свила Тепих *
100% Направени од страна на Страна, Јазол од Јазолот Трпеливо
* Клиентот посети Yilong *
Yilong има продаваат рачно изработени свила теписи на над 60 земји во светот.
* Пакување и Испорака *
Валани за мали димензии тепих, Укината за големи димензии тепих; Бесплатен превозот
- FAQ / Ние сме секогаш во вашата УСЛУГА -
1.Плаќање Корисниците може да направи плаќање преку Aliexpress онлајн. Исто така, ја прифати Т/T) или Western Union.
2. Превозот Обично ќе брод на килим од DHL/UPS/Федекс/ТНТ експрес со бесплатен превозот, ова е врата до врата брза испорака услуга, пристигнуваат од целиот свет во рок од 5 - 9 дена.
3. Царина Царинска фактура ќе биде напишан со мала вредност, поголемиот дел од времето нема царина потребно. Ако имате посебни барање за царински проблем, ве молиме контактирајте со нас слободно.
4. Враќање Врати се прифати, ако постои било кој квалитет на проблемот на нашето килими. Ве молиме контактирајте со нас однапред, пред да започнеш враќање, ви благодариме!

Големина:
152cm x 244cm
Материјал:
100% Свила
Употреба:
Кат,Молитва,Хотел,Дома
Возрасна Група:
Возрасни лица
Број На Модел На:
YHW637B5x8
is_customized:
Yes
Шаблон Тип:
Флорални
Бренд Име:
YILONG
дизајн:
Персискиот
Функција:
Против Пролизгување
Техника:
рака заврзана
Килим квалитет:
230 линии; 367 kpsi (570,000 јазли/m2)
Големина:
5ft x 8ft (152cm x 244cm)
Инвентар:
Од 20.000 компјутери персискиот килим
Карактеристично:
Перат рака заврзана свила килим
Услуга:
Прилагодено Дизајн И Големина Килим Прифатливо
R

Тие исто така купуваат со овој производ