.

.

4ft 5ft 6ft 8ft LED Цевка Светлина V Облик Интегрирани LED Цевки Кулер Вратата на Замрзнувачот LED Осветлување Plug and Play Акции Во НАС

4ft 5ft 6ft 8ft LED Цевка Светлина V Облик Интегрирани LED Цевки Кулер Вратата на Замрзнувачот LED Осветлување Plug and Play

DEN 11036.00
DEN 11995.20
-8 %
Количина на стокиAnswer : ___________________________ Note :
- Нашиот магацин се наоѓа во Лос Анџелес, НАС! Вие не треба да се грижите за сите даночни и превозот задоцнување. Имаме најбрз транспорт.
- Ако ви треба Топло Бела или Природна Бела, или млечниот покрие наместо јасно маска, ве молиме да се најде тоа од нашата продавница!
25 PCS/ МНОГУ V Облик Интегрираат T8 ЛЕР Цевка Светилка 4ft 5ft 6ft 8ft T8 Цевка Тела LED Флуоресцентни Цевки Светлина Кулер Вратата Осветлување
Спецификација :
Име на модел : T8 Интегрирани V Облик LED Цевка
Должина : 4 FT / 5 FT / 6 FT / 8 FT
Моќност :
4 FT 36 W
5 FT 48 W
6 FT 56 W / 42 W
8 FT 72 W
LED Извор : 2835 SMD
Lumens : 100 Lm/W
База Тип : Интегрирани (Со Заградата)
Зрак Агол : 270 Степен
Напон : AC85-265 V
Домување материјал : Алуминиум
Диск : Вграден-во возење
CRI : > 80
Фактор на моќ : >0.90
Операција температура : -20 C да 50 C
Век : 50.000 часови
Фреквенција : 60 Hz да 50 Hz
Гаранција : 3 Години
PC покритие : Јасно
Температура на бојата : Ладна Бела (6000 K-6500 K)
Клучни Придобивки :
270 степени агол дизајн, која се фрли повеќе светлина на вашите производи да се направи многу посветла
Двоен ред LED, кој даде повеќе светлина излез
Јасно маска, која емитира повеќе светлина отколку матирано маска
Намалување на Трошоците за Енергија од 60-80%
Светилка животниот век : 50.000 часа
Светлина излез
Меркур бесплатно, Без Здравствени Опасности
Лесен За Инсталација :
1. Да отстраните Стари Тела (Ако е потребно)
2. Инсталација Монтажа Клипови за да ги Врати
3. Snap LED Цевка Светлина во Монтажа
4. За повеќе светла инсталација, Поврзете го другиот крај на Цевката светлина излез во втората светлина на текст и така натаму, Можете да го поврзете 4 Цевка светилки најголема со еден извор на енергија
5. Поврзете се на Извор на Енергија
Примена / Користење :
Reach-Во Ладилници / Замрзнувачи
Мулти-Дек Случаи , Пекарница Витрини
Месо Ладилници , Индустриски / Медицински Ладење
Покажи Случај , Супер Пазарот, Училиште, Фабрика, На Станбени , Комерцијални
Автобус, шатл, railcar патнички ентериери,Места каде што треба заштеда на енергија и високо боја рендерирање индекс осветлување

Емитуваат Боја:
Ладно Бела
Wattage:
4ft Clear Cover, 5ft Clear Cover, 6ft Clear Cover, 8ft Clear Cover
Тип На Објект:
LED Светилки
сертификација:
ЕМК,CQC,УЛ,ССА,CCC,RoHS,FCC,CE
LED Чип Бренд:
Epistar
База Тип:
G13
Моќ Толеранција:
3%
Просечен Живот (часот):
50000
Led Сијалица Тип:
Цевка
Зрак Агол(°):
270°
Температура На Боја:
Кул Бело(5500-7000K)
LED Чип Модел:
2835
Повод:
дневна соба
Напон:
90-260V
Прозрачна Флукс:
2000 Lumens & Над
Обликот:
V Облик
Должина:
2.4M
R

Тие исто така купуваат со овој производ