.

.

Вистински A31N1319 Батеријата За Asus Лаптоп со Батерија A41N1308 X451C X451CA X551C X551CA 11.25 V 33Wh

Вистински A31N1319 Батеријата За Asus Лаптоп со Батерија A41N1308 X451C X451CA X551C X551CA 11.25 V 33Wh

DEN 2254.00
DEN 2817.60
-20 %
Количина на стоки

Како да се цел Точно батеријата? 1)за Да се обезбеди батеријата е компатибилен со вашиот лаптоп,pls употреба "Ctrl +F" за да пребарувате вашата оригинална батерија модел од Опис на Производот. 2.) Pls се споредат слики и спецификација на нашите производи со вашата оригинална батерија за да се обезбеди Бренд ,Модел или P/N , Напон и Димензија се вклопи во вашиот уред. 3.)ако не можете да најдете на стоки сакате,не двоумете се да контактирате со нас слободно преку е-маил или Trademanager Онлајн.
Објектот Спецификација Батерија Тип : Li-ion Батерија Volt : 11.25 V Батерија Капацитет : 33 Wh Батеријата Боја : Црна Батеријата Тежина : 180g Батеријата Големина : 267.19 x 29.81 x 19.44 mm Клетки Број : 3 Клетки Квалитет : Одделение Состојба : Оригиналниот / Вистински Батеријата Гаранција : 2 Години Сертификат : CE,FCC,Ro SH
Компатибилен Батеријата [P/N], Батерија Модел : A31 N1319 A41 N1308 Одговара Лаптоп Модел :
За Asus A41 D550 D550 MA D550 MA-DS01 X451 C X451 CA X551 C X551 CA

Капацитетот На Батеријата:
2501 - 3000 MAh
Пакет:
Yes
Број На Модел На:
A31N1319
Батеријата Напон:
11.25 V
Тип:
Li-Ion
Батеријата клетки:
3 Клетки
Компатибилен Бренд:
ASUS
Бренд Име:
viknight
Капацитетот На Батеријата:
2850mAh,33Wh
боја:
Црна
Клетки Број:
3 Клетки
Клетки Квалитет:
одделение А
Состојба:
Оригиналниот / Вистински Батеријата
Батеријата Тежина:
180g
БАТЕРИЈАТА ГОЛЕМИНА:
267.19 x 29.81 x 19.44 mm
Гаранција:
2 години
Производ Статус:
Акции
Сертификат:
CE,FCC,RoSH
R

Тие исто така купуваат со овој производ