.

.

WG20232A WINSTAR е 202x32 монохроматски графички дисплеј, кој е да се има модул димензија 146x43 mm екран сино осветлување

WG20232A WINSTAR е 202x32 монохроматски графички дисплеј, кој е да се има модул димензија 146x43 mm екран сино осветлување

DEN 4982.40
Количина на стоки


WG20232 A WINSTAR е 202x32 монохроматски графички дисплеј, кој е да се има модул димензија 146x43 mm екран сино осветлување
Ако имате било услов за font color(по случаен избор),ги споделите со нас pls
Модел Бр. WG20232 A
►Графички LCD 202x32
►Монохроматски Графички Приказ
►Изграден во осцилација
►Изградена-во контролер Avant (SBN1661 G или еквивалент)
►1/32 должност циклус
►2.85~5 V напојување
►Интерфејс : 6800/8080
ОПИС WG20232 A е 202x32 монохроматски графички дисплеј, кој е да се има модул димензија 146x43 мм и Активна област со големина од 119.16x18.86 mm. Оваа LCD 202x32 display модулот е изграден со SBN1661 G контролер IC или компатибилен контролер. Таа поддржува 6800 / 8080 8-малку паралелен интерфејс и 5 V напојување; тоа, исто така, Негативен Напон по желба. WG20232 A тип е изграден во осцилација. Овој модул може да биде работат на температури од -20℃ до +70℃; неговото складирање температури се движат од -30℃ до +80℃.
.

is_customized:
Yes
Број На Модел На:
WG20232A
Тип:
Други
Материјал:
Хром-vanadium Челик
R

Тие исто така купуваат со овој производ