.

.

MEKE 50mm f2.0 Голем Отвор Прирачник се Фокусира Објектив за Nikon1 Nikon1 V1/J1

MEKE 50mm f2.0 Голем Отвор Прирачник се Фокусира Објектив за Nikon1 Nikon1 V1/J1

DEN 3816.00
DEN 5087.52
-25 %
Количина на стоки

MEKE 50mm f2.0 Голем Отвор Прирачник се Фокусира Објектив за Nikon1 Nikon1 V1/J1
1.MEKE 50mm, F2.0 бленда со кружни нож, максимална бленда од F2.0, може да се создаде убава blur ефект во фотографии
2.Овој објектив е прирачник се фокусира леќа, фокус и мазна, се чувствуваат добро. Супер мулти-слој слој технологија, одличен квалитет на слика
3.Телото е многу компактен, сите-метално тело производство, прецизност обработка, трајни

Употреба:
Camcorders
Фокус Тип:
нормален објектив
Пакет:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Компатибилен Бренд:
NIKON
Почетен Датум:
2014
Леќи на УВ Филтер Големина:
49mm
Калибар:
49mm
Број На Модел На:
МК -N1 -50-2.0
Бренд Име:
Voking
Отворот Опсег:
f2.0-f22
Тежина:
188g
Фокусна Должина:
50mm
Компатибилен:
NIKON
Леќа Тип:
прирачникот се фокусира на леќата
Леќи на УВ Филтер Големина:
49mm
Целосна Рамка:
no
Максимална Бленда:
f/2.0
Фокусна Должина:
50mm
Пакет:
Yes
Тежина:
188g
Зум Режим:
Фиксен Фокус
R

Тие исто така купуваат со овој производ