.

.

Висок BRIGHNESS 5J.J2605.001 Замена Проектор Светилка за BENQ W5500 W6000 W6500 проектор withoutu домување

Висок BRIGHNESS 5J.J2605.001 Замена Проектор Светилка за BENQ W5500 W6000 W6500 проектор withoutu домување

DEN 1152.00
Количина на стоки


Проектор светилка бренд Име : за BENQ
Проект или светилка Модел Num биде r : 5 J.J2605.001-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Место на Потекло : Кина
Пакување Детали : во меур и кутија
Време на испорака : рок од 24 часа
Начин на плаќање : paypal, T/T, Western Union
Минимална Орде р Количина : 1 парче
Снабдување Способност : 10000 PC /M onth
Квалитет Гаранција : 6 месеци гаранција Детален Опис на Производот
1.Замена 5 J.J2605.001-БЛАГАЈНИЧКИ проектор светилка со домување
2.Компатибилен Проектори модел : за BENQ W5500 W6000 W6500
3.гаранција : 6 месеци
4.Лам стр живот : 25 00 часот ние нудиме сите видови на лцд проектор светилки и да се обезбеди повеќе опции за да бидете задоволни клиенти. ние снабдување со проектор светилка, замена на проектор светилка, компатибилен проектор светилка, оригинални голи проектор светилка, замена на голи светилка, оригинални проектор режач, замена на проектор режач. 1.проектор светилки : оригинални голи светилки+ домување со оригинален квалитет, но високата цена перформанси.
Како и Кога да се Замени со Проектор Светилка
Тоа можеби е време да ја замените вашата проектор светилка. Проектор светилки слабо како тие возраст. Некои проектори ви овозможи да се провери бројот на часови вашата светилка се користи преку вграден во менито систем. Обично за неколку часа пред очекуваниот светилка живот е готов, а пораката ќе се прикаже на вашиот лцд проектор сијалица екран.
Ние ви препорачуваме да се консултирате со вашиот кориснички прирачник за да се утврди точната инструкции за вашите специфични модел. Во повеќето случаи, замена само вклучува неколку чекори, вклучувајќи го и следново : го исклучите машината и да се овозможи светилка да се излади целосно Отстранете го поклопецот Unscrew светилка домување единица за Отстранување на стари светилка Завртка во нови светилка и да ја замени станбена единица и да го покрие. Најважната работа е да се запамети е дека никогаш не треба да се допре светилка или домување директно со вашите прсти .
Совети за продолжување на животот на проектор и светилка
Постојат голем број на чекори што може да ги преземе за да го продолжи животот на вашиот лцд проектор сијалица. Прво на сите, да им овозможи на проекторот да се излади целосно по секоја употреба пред да се пресели или пакување во сметководствената случај. Исто така треба да се одбегнувајте екстремни температурине't leave проекторот во автомобил во лето или кога тоа е под 40 степени. Уште еден совет да се направи вашиот лцд проектор светилка минатата е чистење на проектор филтер со компримиран воздух секои неколку месеци.

Бренд Име:
XIM
Број На Модел На:
5J.J2605.001-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Тест:
Сите светилки се тестирани пред превозот
Тип:
Компатибилен Проектор голи Светилка
Гаранција:
180 дена
производство:
XIM Фабрика продажба
Дел Број:
5J.J2605.001-БЛАГАЈНИЧКИТЕ
Компатибилен Проектор :
за BENQ W5500 W6000 W6500
R

Тие исто така купуваат со овој производ