.

.

Aventurine Падна Камен мушка најголемиот дел скапоцен камен Карпа Минерални Кристал Природни чип Падна полски Камен за Чакра Исцелување fengshui

Aventurine Падна Камен мушка најголемиот дел скапоцен камен Карпа Минерални Кристал Природни чип Падна полски Камен за Чакра

DEN 287.52
Количина на стоки

Зелена Aventurine Падна Камен најголемиот дел мушка скапоцен камен Карпа И Минерални Кристал Природни чип Падна полски Камен за Чакра Исцелување fengshui
-6.58 /торба
Големина : околу 1cm~1,5 см
Тежина : 6~10grams/камен
MOQ : 1 Фунти (околу 230 грама)
Камен Вклучувајќи :
природни зелени aventurine
Answer : ___________________________ Note : 1 падна камен дојде од природни.е дар на природни тие ќе не 100% совршен.тие може да имаат litte попуштат или мали недостатоци,и може да имаат боја отстапување ве молиме да се разбере.
Падна камен должина и Количина е просек.рачно изработени падна камен може да има 2-4mm грешка.
Ако сакате друг материјал или големина,ве молиме контактирајте со нас.ви благодариме

Како да се користи падна камен, Што може да се падна камен Не? Многу луѓе се соберат падна камења, кристали и скапоцени камења, бидејќи на своите метафизички својства, а повеќе начините на кои тие може да се користи. Некои едноставно ги пласираат своите камења околу куќата, се користи како енергија алатки, секогаш работи на тоа да се има корист за себе и другите преку камен energy.By тоа може да се создаде позитивна, лекување вибрации во вашиот простор. како што се : Носи камења во пошта Meditating Сонувам Тело Изгледот Мрежи Енергија алатки

боја:
100g, 228g
Стил:
Модерна
Тема:
Маскота
Бренд Име:
jeaxi
Материјал:
Камен
Регионален Функција:
Европа
Употреба:
декорација, реики исцелување,Fengshui
боја:
Зелена
Стил:
Модерна
Тема:
Fengshui
декорација:
дом ,градина,фонтана оркестарот
Големина:
10-12mm
Материјал:
Зелена Aventurine
занаети:
Рачно изработени
Тежина:
100g или 228g
природни камења и минерални:
Yes
R

Тие исто така купуваат со овој производ