.

.

1set Празни Refillable мастило кертриџ LC583 за Брат MFC-J2510 MFC-J3520 печатач со постојан чип

1set Празни Refillable мастило кертриџ LC583 за Брат MFC-J2510 MFC-J3520 печатач со постојан чип

DEN 555.00
DEN 590.40
-6 %
Количина на стоки


4) Исклучителна печатење ефект исто како и оригиналниот мастило. Инаку вие ќе бидете одговорни за какви било последици
*Ако имате било каков проблем, направете ве молиме контактирајте со нас пред да се отвори расправа, или остави негативни повратни информации. Сите производи испорачани и прикажано на слики може да има некои мали разлики (производ серија, етикетата, пакувањето).
3) Висок квалитет посебна боја мастило за брат принтери, никогаш не plug глава за печатење. Се однесуваат на инструкциите за корисникот за refilling постапка.
6) Refillable - Save $$$ страна никогаш не морале да купат друг мастило кертриџ повторно!
7) Еколошки - ти никогаш не Ќе мора да се фрли далеку друг кертриџ повторно!
Купувачи Информации :
1. Ви благодариме!
Карактеристики :
1) Лесно се пополни мастило со шприцеви , нема потреба од посебни пополнување алатка и специјални техничар
2) ЛАК чип се дизајнирани да работат со било компатибилен печатач, без оглед на нејзината производство датум. Кога ќе купите цел од нас, ве молиме бидете сигурни дека кертриџ број на моделот се совпаѓа со еден(оем код) ќе се користи во вашиот печатач, бидејќи кертриџ чип не е истата за различни пазарот иако печатач број може да биде иста
3. Најчесто поставувани ПРАШАЊА :
П : Кога ќе се печати лист, боите не се точно одговара на оние прикажана на мојот екран. Сите купувачи од руската Федерација треба да се пополни во целост со името, или, тој не може да биде во можност да ја прими цел.
П : Колку пати може да refillable кертриџ се полни?
Повеќето од касети, ако само во добра состојба (ако печати ја главата не се изгребани, затнат или бил остави да се исуши, чипс ок), може да се полни многу пати.
Различни следи возачи ќе произведува малку различни бои и затоа бои на екранот на вашиот екран секогаш ќе биде малку поинаков од оние кои вашиот печатач за печатење. Сликите се за повикување само, но сите наши предаден производ се+ одделение ниво на квалитет и 100% гарантира против материјалите и изработката.
1set Празни Refillable мастило кертриџ LC583 за Брат MFC-J2510 MFC-J3520 печатач со постојан чип
Кертриџ статус : Refillable мастило кертриџ без мастило
Refillable - Save $$$ страна никогаш не морале да купат друг мастило кертриџ повторно!
Еколошки - ти никогаш не Ќе мора да се фрли далеку друг кертриџ повторно!
Чип статус : постојан чипови
компатибилен печатач :
За Брат MFC-J2510 MFC-J3520
Компатибилен со ЧИП погоден за пазарот област : Индија
Што ќе добиете?
4 парчиња сет refillable мастило кертриџ со лак чип за Брат
Производ серија е различен, чип може да биде различен.
П : Што се компатибилни, мастило касети и зошто да се купи од нив?
На касети се сосема нови, запечатени и заградена со 3 страна на производителот.
Може да компатибилен кертриџ добие ист принос како оригинален кертриџ?
Нашите компатибилен кертриџ ќе печати најмалку иста количина, како и во нормална состојба повеќе од ОЕМ кертриџ. На повеќето нов печатач модели на софтвер во печатачот диктира колку кертриџ може да печати.Сите производи надворешниот изглед, боја се земе материјалот објект како слика за само снабдување со референца.

Тип:
мастило кертриџ
боја:
C,M,Y,K
Број На Модел На:
LC583
Компатибилен Бренд:
Брат
Бренд Име:
YOTAT
Функција:
Компатибилен
Кертриџ за Статус:
Празен
Најголемиот Дел Од Пакување:
Yes
Компатибилен Бренд:
Брат
Обоени:
Yes
Чип Статус:
со постојан чип
Погодна област:
Место на Потекло:
Guangdong,Кина(Копно)
Сертификат:
ISO9001&14001
R

Тие исто така купуваат со овој производ