.

.

Z3N-T22 Боја Сензор Торба Одлуки, Електромеханички Око / Корекција на Фотоелектрически Префрлате

Z3N-T22 Боја Сензор Торба Одлуки, Електромеханички Око / Корекција на Фотоелектрически Префрлате

DEN 1824.00
Количина на стоки

modname=ckeditor
Z3 N— — серија
Марк откривање тип на фотоелектрически switch Воведување на германски технички дизајн Сина извор на светлина, домашни иницијатива Излез целосна заштита од главните карактеристики Z3 N серија марк фотоелектрически прекинувачи се скенираат со сопствен извор на светлина на површината на хартија за да се проверуваат. Износот на светлината емитирана е различна од бојата на површината, така што на идентификација на бојата знак е исполнет. Дизајнот на коаксијален светлина пат е повеќе прилагодливи на хартија со висок рефлексивноста. Бело, сино, зелено, црвено и други извори на светло се достапни. Тоа е погодно за идентификација на различни бои. На самото место е мали и резолуцијата е многу висока. 0.1-1ms висок одговор брзина, може да се прилагодат за сите видови на пакување машини, торба машини за изработка и печатење машини контрола потреби. Одлична внатрешна коло дизајн, против сите видови на електромагнетни и скитници светлина мешање, добри перформанси, стабилна работа, без грешки акција. Со чувствителност на вредноста, пресврт, не треба да користат алатки за да ја прилагодите.
Тип на листата Модел извор на Светлина Доведе жица Модел извор на Светлина Доведе жица TR22 Црвено Четири основни TR2 Црвено Три основни TG22 Зелена Четири основни TG2 Зелена Три основни T22 Црвена зелена Четири основни T2 Црвена зелена Три основни TB22 Зелена сина Четири основни TB2 Зелена сина Три основни TW22 Зелена бела Четири основни TW2 Зелена бели Три основни Откривање на владата Коаксијален рефлектор Откривање на далечина 10мм±2mm напон VS DC10-30 V± 10% бранува Потрошувачка на струја 45m A подолу извор на Светлина хроматографија Црвена, зелена, сина и бела боја се опционални Светлина место Φ0.5-Φ1.5 Откривање агол На светлината е нормално на површината на објектот, да дозволи отстапување од 15° време на одговор од 0.1-1ms Излез режим Светлина движење, темно движење факултативна Излез индикација Црвени LED излезниот напон Високо ниво Vs- (≤ 1.5 V) ниско (≤ 1.2 V) Сметководствена струја 200m A Коло уред за заштита На Vs напон има обратна поларитетот заштита, и има излез краток спој заштита. Со произволни линија заштита во исто време. Кога оптоварување тековната 1.>200m A switch патување, додека во 1.&ле и 200m A автоматски одговор сигнал. Со произволни линија заштита во исто време. осетливост на Еден калем прилагодливи Анти амбиентална светлина 3000 Lx 10000 Lx Заштита ниво IP67 (dampproof и dustproof) надворешна температура Работи на -15, &mdash, 65, -25, &mdash, 80; Школка материјал инженеринг пластични Доведе жица Φ 5.4 ПВЦ четири основни обвивка кабел стандардна должина 2М тежина На околу 300g
'

Тип:
Клима Уред Делови
R

Тие исто така купуваат со овој производ