.

.

500pcs/многу S53 100V1UF алуминиум electrolytic capacitor големина 5*11 1UF

500pcs/многу S53 100V1UF алуминиум electrolytic capacitor големина 5*11 1UF

DEN 458.88
Количина на стоки


1
Опис На Производот
Висок Квалитет На Алуминиум Electrolytic Кондензатори
Напон - Отценети
Capacitance
1 UF
Толеранција 20%
Големина / Димензија 5mm
Висина - Седиште (Макс) 11mm
Монтажа Тип Преку Дупка
НАШАТА СИЛНА И ТОПЛА ПОНУДА ЛИНИЈА :
Ние нудиме следниве производи од famousmanufacture : IC,модул,
дискретни,уреди,RFcomponentscomponents : отпорник,capacitor,кристал,реле
,напојување,трансформатор,конектори, итн.
Нашата Силна Линија

ПРОИЗВОДОТ УПОТРЕБА
Микропроцесори контрола коло, моќта конвертор, база на податоци на рс-пет 232
интерфејс кола, засилувачи, менаџмент на енергија, тајмер, counter (бројач на екранот коло,
multi-channel switcher, се префрлат и на напонот на следење, оптички предавателот,
притисок и сензор на температура,
безжични производи
Проверка пред испраќање
Совршен Пакет
По продажба на услуги

боја:
Светло Сива
is_customized:
Yes
Пакет Тип:
преку дупка
Примена:
Општа Намена
Број На Модел На:
S53
Температурата На Работа:
Стандард
Тип:
Алуминиум Electrolytic Capacitor
Структура:
Фиксна Capacitor
Бренд Име:
ENLINCA
R

Тие исто така купуваат со овој производ