.

.

Intel Celeron 1037U Dual-Core 1.8 Ghz Мини PC Тенок Клиент со HD Графика,Max 8G RAM меморија 256G SSD Win7 Линукс оперативниот СИСТЕМ Вградени Fanless PC

Intel Celeron 1037U Dual-Core 1.8 Ghz Мини PC Тенок Клиент со HD Графика,Max 8G RAM меморија 256G SSD Win7 Линукс оперативниот

DEN 8538.00
DEN 8538.24
-0 %
Количина на стоки

Тоа се смета како што се согласија сите наведени кога ќе нарачате.8 GHz (100 MHz * 18. Поврзете hd телевизор со HDMI кабел, можете да уживате во образованието на интернет и да игра на интернет филмови или игри.9 mm тело дебелина, брусен alluminum легура случај 4. - Фабриката, во училница, банка, супермаркет, менаџер соби, продавници.0, 1*RJ45 LAN Порта, 1*МИКРОФОН, 1*SPK
SATA
1*m SATA3.0)
2 core / 2 теми
2 MB Intel® Smart Кеш
22nm Литографија
Intel Ivy Bridge Чипсет
17 W TDP
Инструкциското Множество Од 64 Бита
Мултимедијална Настава Сет
MMX, СОНЦЕТО, SSE2, SSE3, SSE4. Celeron 1037 U ,1017 U,1007 U ПРОЦЕСОРОТ испратени по случаен избор според берза за 1037 U
Тенок Клиент КОМПЈУТЕРОТ, Мини Desktop PC
Intel Celeron 1037 U 1. Ние нема да преземе одговорност за било какви проблеми може да предизвика освен квалитетот проблем на производот. Ви благодариме !
Безжична Мини Тастатурата на продажба за оваа мини компјутер :
Брендирани Резервни Делови, Boyscott Лажни Делови!! Врвен Квалитет, 3 Годишна Гаранција, Остатокот Увери!!
1, Квалитет На Одобрување :
2, Производ Предности : 1. Special : 64 бита computing, Виртуелизација технологија; Поддршка Разбуди На Lan; Поддржуваат повици на функција автоматски; Поддршка на SSD и HDD заедно, до 256 G SSD или 1 TB Диск голем обем; I/O портот : 1 VGA, 1 HDMI, 1 LAN, 4 USB3. - Интернет Бар. 5, Производ На Слики :
VESA Планината трошоците за екстра ве Молиме кликнете на сликата за да ја плати заедно ако ви треба :
. -се користи како Персонален Компјутер, висока конфигурација и брзо расте, нула бучава. Мазна : Поддршка за 3 D игри, сино-ray и HDMI, полна 1080 P репродукција 5.0 Слот, 6 Gb/s; 1*SATA3 Конектор, 6 Gb/s
МИНИ-PCIE
1* МИНИ-PCIE Слот за Wifi Модул
Моќност
ВО : DC100-240 V AC/50-60 Hz; Излез : 12 V DC/3А
Температурата На Работа
0°C~70°C (32°F~140°F)
Температура На Чување
-20°C~80°C (-68°F~176°F)
Релативната Влажност
10%~90% (не-кондензирање)
Големина
196*196*29mm(L*H*W)
Случај Дебелина
2. 3, Оперативниот Систем е само за тестирање, да се копираат и да се активира, но не лиценцирани, ве молиме инсталирајте ја лиценцирани еден од себе, ако сакате. тие ќе бидат испратени надвор на случаен за акции. 4, ве Молиме внимателно да ги прочитате на ШОПИНГ УПАТСТВА на дното на оваа страница.b/g/n(150 M) или 300 МЕТРИ), Dual Антени;
Bluetooth 4.0 факултативна
I/O Портот
1*VGA, 1*HDMI, 4*USB 3.8 GHz Dual-Core ПРОЦЕСОР 2 MB Кеш
1*HDMI, 1*VGA, 4*USB 3. - што се користи во Библиотека, читална, хотел, обука, центарот за повици, видео надзор компанија. На пример : интегриран со допир уреди, индустрии, автомобил поправка продавници, безбедност, образование, дома како HTPC, бизнис, fanancial и проектор, Хотелот.9 mm
Сандак
Неутрална Боја Извоз Кутија / Обична Кутија
Пакет Содржина
Мини КОМПЈУТЕР, адаптер, Power кабел, Стојат Заграда, Завртки, Wifi Антени 4, Апликацијата : - се користи како HTPC(Home Theater Персонален Компјутер). Паметни : Fanless систем, паметни дизајн, никаква бучава, бидете во можност да работат 24hours дневно 3. 2, RAM меморија и SSD/HDD се од famouse бренд, RAM меморија е нормално Сем'sung, Elp'ida, Hynix; SSD е нормално од Tosh'iba, Сем'sung, ADATA, Intel, Лајт-на сл. Тенок : Само 2. Силна : се Работи за повеќекратна пријава.2, AVX
Bios-от
AMI bios-от, ACPI поддржани
Процесор Графика
Intel® HD Graphics
350 MHz~1000 MHz
Поддршка 1920*1080 HD резолуција
RAM меморија
DDR3/L/-RS 1333/1600;
2 GB/4 GB/8 GB DDR3/L достапни
Складирање
SSD : 32 GB/64 GB/128 GB/256 GB; HDD : 160 GB/320 GB/500 GB/640 GB/1 TB
Оперативен Систем
Стандардно : Windows 7 Ultimate ; По Желба : Windows 8.

боја:
Нема Меморија, 32GB SSD, 64GB SSD, 128GB SSD, SSD 256GB, 500GB HDD, 1TB HDD
Пакет:
Не RAM меморија, 2GB RAM меморија, 4GB RAM, 8GB RAM меморија
Тип:
Мини КОМПЈУТЕР
Хард Диск Капацитет:
≤ 40GB
Капацитетот На Меморијата:
≤ 128MB
Процесор Бренд:
Intel
Графичка Картичка Тип:
Интегрирана Картичка
Процесор Главниот Фреквенција:
1.8 Ghz
Употреба:
Мултимедијални
Процесор Модел:
Celeron 1037U
Број На Модел На:
NC230
Бренд Име:
kingdel
Тип:
Мини Десктоп
Функција:
Fanless+Метал Случај+USB 3.0+HDMI
USB порта:
4*USB 3.0; 2*USB 2.0
Lan Порта:
100/1000M LAN
WIFI:
801.11 b/g/n двојна антени слободни
графика:
Intel HD Graphics
Резолуција поддржана:
1920*1080
Случај Материјал:
Брусен Алуминиум Легура
Производ големина:
196*196*29mm
Производи Статус:
Акции
R

Тие исто така купуваат со овој производ