.

.

Висок квалитет Сала Тековната Сензор 35A Краток Над-Струја Детектор Заштита Модул WCS2702 2705 2720 2202

Висок квалитет Сала Тековната Сензор 35A Краток Над-Струја Детектор Заштита Модул WCS2702 2705 2720 2202

DEN 571.00
DEN 761.28
-25 %
Количина на стоки

Производ Карактеристики
Димензии : должина 37mm X висока 16.5 mm широк 31mm
Работен напон : DC DC5 V
Карактеристики :
1, со сигнал аутпут индикатор
2, излезна прекуструјна сигнал за индикација
3, со дупки за монтажа лесно фирмверот инсталација;
4, земање мостри тековната конверзија на излезниот аналоген сигнал, која може да се пристапи ADC, TTL ниво сигнал на излез, која може да се пристапи микроконтролерски IO порта контрола. Модел Категорија : WCS2202 Тековната откривање спектар широк DC : 3А; Тековните откривање резолуција на 525m V / A; Прекуструјна сигнал поставите критична точка прилагодливи, минимум откривање тековната 0.2 A; WCS2702 Тековната откривање спектар широк СТРУЈА : 2 A; Тековните откривање резолуција на ум 1 V / A, Над-струја сигнал поставите критична точка прилагодливи, минимум откривање тековната 0.1 A; WCS2705 Тековната откривање спектар широк DC : 7.5 A; Тековните откривање резолуција на 255m V / A, Над-струја сигнал поставите критична точка прилагодливи, минималната откривање тековната 0.4 A; WCS2720 Тековната откривање спектар широк DC : 30 A; Тековните откривање резолуција на 64m V / A; Прекуструјна сигнал поставите критична точка прилагодливи, минимум откривање тековната 1.5 A;
Апликации : Smart автомобил моторни прекуструјна откривање, кабина за заштита на тековната откривање, краток спој заштита тестирање, на кандидатите за настава експерименти и други прилики за да се олесни средно развој;
Пакетот вклучува :
1 buc x Сензор модул

Пакет:
WCS2202, WCS2702, WCS2705, WCS2720
Камера Опремена:
No
Состојба на Собранието:
Речиси Готови
Број На Модел На:
C004
Бренд Име:
LOGOELE
Компатибилност:
Други
is_customized:
YES
Работен напон:
DC5V
Режим На Излез:
сигнал на излез,TTL ниво сигнал на излез,
Димензии:
должина 37mmX висока 16.5 mmX широк 31mm
Компатибилен:
Конзола За Игри
R

Тие исто така купуваат со овој производ