.

.

AC напон 220V 1 CH 1CH 10A Реле Далечински Вклучите Безжична Енергија Далечински Управувач Switch Систем Приемник Предавател ; 315Mhz/433Mhz

AC напон 220V 1 CH 1CH 10A Реле Далечински Вклучите Безжична Енергија Далечински Управувач Switch Систем Приемник Предавател

DEN 782.00
DEN 978.24
-20 %
Количина на стоки


AC напон 220 V 1 CH 1 CH 10 A Реле Далечински Вклучите Безжична Енергија Далечински Управувач Switch Систем Приемник Предавател ; 315 Mhz/433 Mhz
Опис : Спецификација :
1.Предавателот Далечински Управувач Растојание : 50 M/150ft (ве Молиме да забележите дека е идеална оддалеченост без никакви блок и сигнал се меша , тоа ќе се зголеми и да падне за 10%-50% со блок и сигнал пречки.) Кодирај : Фиксиран код, лемење 2260 2262 Фреквенција : 315/433 Mhz Напојување : батерија (НЕ се Вклучуваат) 2.Примачот Канал : 1 CH Напојување (Оперативен Напон) : AC напон 220 V Реле : 10 A/250 V AC, 10 A/125 V AC, 10 A/30 V DC, 10 A/28 V DC Чувствителност : -105 d Bm Оперативни Температура : -10'C ~ +60'C PCB Големина : 31*36*17mm Излез начин : Бутване, Авто -заклучување е Прилагодлив
Код тип : Учење кодот
Контрола на Владата : за да се Префрлате/Авто-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете повторно->Исклучување Притиснете едно копче за едно време работи/НА .притиснете го истото копче повторно е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .(1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател). Еден/Бутване : Притиснете и задржете->On (вклучено); Ослободување->Off продолжи со притискање на едно копче работи /НА. олабави вашиот прст е stop/ИСКЛУЧУВАЊЕ .1 channel switch(приемник) треба 1 копче на далечинскиот управувач (предавател ) Latched/Интер-Заклучување : Прес->On (вклучено); Притиснете други копче->Исклучување Притиснете едно копче работи/НА ,притиснете друг копче стоп/ИСКЛУЧУВАЊЕ . ( 1 channel switch( приемник) треба 2 копчиња за далечинска контрола (предавател). Учење и отстранување метод : 1. Постои учење копчето на контролниот панел на допир прекинувач, на копче се користи да се научат и да ги отстрани код. 2. Притиснете го копчето за учење копчето за едно време, на индикатор светлото филтерот за да го исклучите. Притиснете кое било копче на далечинскиот контролер, индикаторот трепка два пати и се исклучува. Тоа значи дека ќе го научат тоа успешно. 3. Тоа може да научат повеќе од 12 КОМПЈУТЕРИ 2262 или 1527 чип со различни код безжичен далечински контролер. 4. Delete remote control метод : Чувајте притискање на учење копчето за за околу 8 секунди, индикаторот светлина филтерот за да го исклучите, а потоа кодот што научивме досега ќе бидат избришани.
Пакување листа : 1 x Приемник 3 x Предавател (за Батеријата не се вклучуваат)

боја:
315MHz, 433MHz
Тип На Објект:
Прекинувачи
Бренд Име:
MITI
Карактеристики:
AC220v Мини ресивер
тековната:
10A
Гаранција:
1 година
Далечински Растојание:
20-200m
сертификација:
CCC
Тип На Прекинувач:
Далечинска Контрола
Број На Модел На:
RR-220-Т3
Материјал:
Пластични
R

Тие исто така купуваат со овој производ