.

.

Meike 8мм f/3.5 Ултра Широк Fisheye Објектив за Sony E-монтирање (NEX) и за Други Камери

Meike 8мм f/3.5 Ултра Широк Fisheye Објектив за Sony E-монтирање (NEX) и за Други Камери

DEN 8400.00
DEN 11999.52
-30 %
Количина на стоки


лен структура : 8groups и 11lens
Бленда : F3.5-22
Фокус опсег : 8mm
минимална фокус растојание : 10cm
обложување : нано-technolagy мулти-слој coatin

Употреба:
Camcorders
Фокус Тип:
нормален објектив
Пакет:
Yes
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Тежина:
200-400g
Компатибилен Бренд:
Sony, Minolta
Отворот Опсег:
F3.5-F22
Почетен Датум:
2014
Леќи на УВ Филтер Големина:
Никој
Бренд Име:
Voking
Број На Модел На:
МК-8мм E-планината
Зум Режим:
Фиксен Фокус
Компатибилен Модел:
SONY
R

Тие исто така купуваат со овој производ