.

.

MEKE МК-E-50-2.0 50mm f/2.0 Фиксна Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E планината Mirrorless Камера a6300/a6000/a5100/a5000/NEX7/NEX6/NEX5n/NE

MEKE МК-E-50-2.0 50mm f/2.0 Фиксна Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E планината Mirrorless Камера a6300/a6000/a5100/a5000/NEX7/NEX6/NEX5n/NE

DEN 3816.00
DEN 5087.52
-25 %
Количина на стоки


MEKE МК-E-50-2.0 50mm f/2.0 Фиксна Прирачник се Фокусира Објектив за Sony E планината Mirrorless Камера a6300/a6000/a5100/a5000/NEX7/NEX6/NEX5n/NE
Леќа структура : 5 групи 6 парчиња
Минимална бленда : f/22
Филтер дијаметар : 49mm
супер мулти-обложени/Агол : Дијагонала 59 степен; Хоризонтална 50 степен ;Вертикална 33 степен 50'
Максимално зголемување : 0.08 x

Интерфејс Тип:
E планината
Употреба:
Камерата
Максимална Бленда:
f/2.0
Број на Дијафрагмата Ножеви:
6 Ножеви
Број На Модел На:
МК -E -50-2.0
Леќа Тип:
упатство
Калибар:
60.5 mm
Тежина:
151g-200g
Режим На Фокус:
Рачен Фокус
Бренд Име:
Voking
Фокусна Должина:
50mm
Целосна Рамка:
No
Почетен Датум:
До 2015
Пакет:
Yes
Леќи на УВ Филтер Големина:
50mm
Макро Зголемување:
0.090 пати
Тип:
Фиксен Фокус Леќа
Леќа За Стабилизација Тип:
Никој
леќа големина:
65.0*66.0 mm
Фокус Тип:
Премиерот Леќа
Сцена Тип:
Сценографијата
Зум Режим:
Фиксен Фокус
R

Тие исто така купуваат со овој производ